WhatsApp testuje zmiany w interfejsie - nadchodzą nowe skróty

WhatsApp testuje zmiany w interfejsie - nadchodzą nowe skróty

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © WP | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
20.04.2021 10:35

Użytkownicy komunikatora WhatsApp w wersji Business mogą niedługo ujrzeć odświeżony interfejs skrótów dostępnych w zakładce informacji o danej firmie. Z tego miejsca można dziś rozpocząć czat, rozmowę głosową lub połączenie wideo, ale wkrótce opcje te nieco się zmienią.

Obecnie zmiany są testowane, o czym wspomina WABetainfo, a można je zobaczyć w wersji beta 2.21.9.1. Choć w pierwszej chwili zmiana może się wydawać wyłącznie wizualna, odświeżony układ to tylko jedna z nowości. Istotniejsze jest dodanie tutaj nowego skrótu do katalogu i opcji przekazywania kontaktu. Dzięki temu informacje o wybranej firmie będzie można wygodnie przesłać innej osobie lub organizacji.

Nowy widok skrótów w WhatsApp Business
Nowy widok skrótów w WhatsApp Business© WABetaInfo

Jak podaje WABetaInfo, na razie nie wiadomo, czy analogiczne zmiany zostaną wprowadzone do “zwykłej” wersji WhatsAppa dostępnej dla wszystkich. WhatsApp Business to odmiana, którą stworzono na potrzeby działań małych firm. Pozwala wygodnie promować swoje usługi i produkty i odpowiadać na pytania klientów. Dodatkowe narzędzia pomagają natomiast zautomatyzować część działań, w tym sortować wiadomości. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Decydując się na korzystanie z WhatsAppa warto pamiętać o jego instalacji z zaufanego źródła. Od niedawna po sieci krąży zmodyfikowana wersja komunikatora, która oferuje rzekomo dodatkowy motyw interfejsu. To nie jest oficjalne wydanie; jest zawirusowane i prowadzi do przejęcia smartfona przez atakujących. O szczegółach tego zagrożenia można przeczytać w odrębnej publikacji

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)