WhyNotWin11: sprawdź, czy zainstalujesz Windows 11, a jeśli nie - dlaczego

Strona głównaWhyNotWin11: sprawdź, czy zainstalujesz Windows 11, a jeśli nie - dlaczego
28.06.2021 12:03
Windows 11 - sprawdź, czy zadziała z aplikacją WhyNotWin11
Windows 11 - sprawdź, czy zadziała z aplikacją WhyNotWin11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

Windows 11 ma specyficzne wymagania sprzętowe, które są tematem numer jeden użytkowników czekających na aktualizację. Warto wiedzieć, że zgodność komputera z oprogramowaniem można sprawdzić nie tylko oficjalnym narzędziem PC Health Check.

bECSFDSd

Windows 11 trafi do pierwszych komputerów dopiero za kilka miesięcy, ale już teraz wiadomo, jakiego sprzętu będzie potrzebować do działania. To istotnie nie tylko dla osób planujących zakup nowego komputera. Także w obecnych urządzeniach w Windows 10, które spełniają wymagania, aktualizacja do Windows 11 będzie bowiem darmowa.

Wymagania sprzętowe Windows 11 nie są tajemnicą, ale nie każdy użytkownik jest technologicznym specem, by samodzielnie ocenić swoje szanse na instalację systemu. Microsoft wyszedł więc naprzeciw, oferując narzędzie PC Health Check, jednak użytkownicy skarżą się, że program jest niedopracowany, a podawane informacje mało szczegółowe. Po aktualizacji do wersji 2.3 nie zawsze jest lepiej.

Windows 11 za darmo dla użytkowników 10. Znamy wymagania sprzętowe
Windows 11 za darmo dla użytkowników 10. Znamy wymagania sprzętowe
bECSFDSf

Jak się okazuje, można skorzystać z alternatywy. Na GitHubie pojawiła się aplikacja WhyNotWin11, która sprawdza komputer z Windows 10 pod kątem zgodności z Windows 11, bazując na oficjalnej informacji o wymaganiach ze strony Microsoftu. Użytkownik w kilka chwil może się więc tutaj dowiedzieć, czy jego komputer dostanie darmową aktualizację, a jeśli nie - co stoi na przeszkodzie.

WhyNotWin11
Źródło zdjęć: © rcmaehl/GitHub
WhyNotWin11

Windows 11 został zaprezentowany 24 czerwca jako "najważniejsza aktualizacja dekady". Warto podkreślić, że finalnie do systemu trafi dużo więcej zmian, niż spodziewaliśmy się po analizie jednej z kompilacji Windows 11, która trafiła do sieci przed premierą. Wszystkie najważniejsze nowości w systemie opisaliśmy w odrębnej publikacji.

WhyNotWin11

WhyNotWin11 2.4.1

Testowanie i diagnostyka

bECSFDSl

Aplikacja WhyNotWin11 dla Windows 10 jest dostępna do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bECSFDTb