Wi-Fi Calling w Play już dostępne. Bynajmniej nie w ramach testów

Wi-Fi Calling w Play już dostępne. Bynajmniej nie w ramach testów

Wi-Fi Calling w Play już dostępne. Bynajmniej nie w ramach testów
19.10.2016 21:41

Pod koniec września Plus rozpoczął testy nowej usługi Wi-Fi Calling, która umożliwia wykorzystanie sieci bezprzewodowej do przeprowadzania rozmów telefonicznych, co może być przydatne w np. wewnątrz budynków, gdzie zasięg sieci komórkowej jest kiepski.

Na odpowiedź konkurencji nie trzeba było długo czekać – Wi-Fi Calling wprowadził już także Play. I to bynajmniej nie w postaci testów. Play pozwala już na realizowanie połączeń i wysyłanie SMS-ów przez Wi-Fi, choć nieco inaczej, niż ma to aktualnie miejsce w testach Plusa. Zamiast aplikacji, klienci Playa otrzymają funkcję Wi-Fi Calling wraz z aktualizacją firmware.

Do rozpoczęcia bezpłatnego korzystania z Wi-Fi Calling w Play nie jest konieczna rejestracja, nie obyło się jednak bez ograniczeń. Aktywować usługę można tylko na smartfonach zakupionych z usługami operatora. Lista obsługiwanych urządzeń nie jest zbyt długa, jednak Play deklaruje, że dostępność będzie systematycznie rozszerzana. Już dziś korzystać z Wi-Fi Calling mogą użytkownicy, którzy kupili wraz z kartą Playa Samsunga Galaxy S7, S7 Edge, S6, S6 Edge, Sony Xperia XZ, LG G4, LG X screen, LG K10 LTE oraz LG K8 LTE.

350190099457468353

Taka realizacja pomysłu na Wi-Fi Calling ma swoje zalety: rozmowy będą realizowane w standardzie HD Voice, zaś firmware pozwoli na tworzenie jednej historii połączeń i wiadomości zarówno dla Wi-Fi, jak i sieci komórkowej. Wi-Fi Calling ma także działać poza granicami Polski, co pozwoli na redukcję kosztów połączeń międzynarodowych.

Aby aktywować usługę na zakupionych u operatora wymienionych wyżej urządzeniach, wystarczy wysłać SMS-a o treści start na numer 282. Szczegóły na stronach Playa.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)