Wiadomo więcej o Redstone: uniwersalne powiadomienia i dwufalowa aktualizacja

Wiadomo więcej o Redstone: uniwersalne powiadomienia i dwufalowa aktualizacja

Wiadomo więcej o Redstone: uniwersalne powiadomienia i dwufalowa aktualizacja
03.03.2016 16:01, aktualizacja: 03.03.2016 16:34

W miarę zbliżania się aktualizacji Redstone dla Windowsa 10, dowiadujemy się o niej coraz więcej. Jak to bywa w przypadku wydarzenia o skutkach, które dotkną milionów użytkowników systemu Microsoftu, nie brakuje domysłów i plotek. Właśnie pojawiły się kolejne, które jednak prezentują się wiarygodnie i dotyczą multiplatformowych powiadomień.

Microsoft najwyraźniej pracuje nad integracją powiadomień z mobilnego i stacjonarnego Windowsa. Jeden z uczestników programu Windows Insider opublikował na Twitterze zrzut ekranu z testowej wersji mobilnej wersji systemu. W ustawieniach Cortany pojawiła się możliwości uruchomienia „wysyłania powiadomień z telefonu”.

W praktyce, dzięki Cortanie, możliwe będzie prawdopodobnie powiadamianie użytkownika korzystającego z Windowsa 10 na komputerze o tym, co dzieje się w danej chwili z jego smartfonem. W ustawieniach widać, że chodzi między innymi o wyświetlanie komunikatów o nieodebranych połączeniach, nieprzeczytanych wiadomościach, wyczerpującej się baterii, a nawet powiadomieniach z aplikacji.

Źródło: twitter.com/tfwboredom
Źródło: twitter.com/tfwboredom

Można zakładać, że informacje te będą na stacjonarnych instalacjach Windowsa prezentowane w panelu powiadomień, choć niewykluczone, że w proces zostanie zaangażowana sama Cortana. Trzeba przyznać, że ta funkcja Windowsa wydaje się całkiem przydatna, szczególnie dla użytkowników, którzy rozpoczynając korzystania nie mają zwyczaju przerywania sobie pracy zerkaniem na smartfon, w którym wcześniej wyciszyli dźwięki.

Nowe funkcje Cortany wpisują się oczywiście w microsoftową politykę możliwie jak największej uniwersalności. Mimo licznych przesunięć i obietnic, Redstone wciąż pozostaje dostępny dla wybranych i to w wersjach testowych. Pojawiły się jednak także informacje o harmonogramie aktualizacji.

Jak informują źródła serwisu WinBeta.org, ma ona przebiegać w dwóch falach. Użytkownicy nie otrzymają zatem wszystkich nowości z Redstone za jednym razem, Microsoft postanowił rozdzielić je na dwie kompilacje. Pierwsza z nich ma się ukazać w czerwcu, druga, przynajmniej według nieoficjalnych źródeł, dopiero wiosną przyszłego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (132)