Wie więcej o aplikacjach niż ich twórcy. Analityczkę obserwują programiści Facebooka i Instagrama

Wie więcej o aplikacjach niż ich twórcy. Analityczkę obserwują programiści Facebooka i Instagrama

Wie więcej o aplikacjach niż ich twórcy. Analityczkę obserwują programiści Facebooka i Instagrama
Bolesław Breczko
21.10.2019 10:28, aktualizacja: 21.10.2019 13:51

Jane Manchun Wong, programistka z Hong Kongu lubi wiedzieć, co robią aplikacje na jej telefonie. Dlatego po każdej aktualizacji dokładnie weryfikuje zmiany, jakie zaszły. Jeśli nie znajdzie w nich podatności, które sprawiłyby zagrożenie, tweetuje o nich. Jest przy tym na tyle wnikliwa i dokładna, że potrafi odkryć funkcje aplikacji, które są dopiero testowane i jeszcze nie zostały ogłoszone. W ten sposób świat dowiedział się o fakcie, że Instagram myśli nad ukryciem liczby polubień pod postami, to nie firma poinformowała o tym, a właśnie Jane Manchun Wong.

Programistka jest na tyle szybka i dokładna, że obserwuje ją min. szef Instagrama Adam Mosseri i wiceprezes Facebooka Andrew Bosworth.

Natomiast analityk danych w Instagramie Colin Higgins napisał, że tweety Jane Wong są lepszym źródłem informacji o pracy jego firmy niż wewnętrzna komunikacja firmy.

Dzięki hobby programistki z Hong Kongu możemy się m.in. dowiedzieć, że:

Klawiatura Gboard może dostać funkcję uzupełniania zdań, a także sugestię wklejenia gifa na podstawie wpisywanych wyrazów.WhattsApp testuje tryb ciemny.Instagram testuje grupowanie obserwowanych profili na podstawie interakcji.Aplikacja Google Contacts ma otrzymać nowe funkcjonalności takie jak: przeszukiwanie historii, możliwość przeniesienia kontaktów do innego konta czy nowy layout.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)