Więcej Maków, ale za plecami wciąż Windows

Więcej Maków, ale za plecami wciąż Windows

Wojciech Kowasz
06.10.2009 12:18, aktualizacja: 06.10.2009 12:31

Z najnowszego badania NPD obejmującego ponad dwa tysiące gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych wynika, że rośnie liczba użytkowników komputerów Apple, ale wciąż ogromna większość korzysta równocześnie z systemu Windows.

Badanie pokazuje, że w stosunku do analogicznego sondażu rok temu liczba posiadaczy przynajmniej jednego Maka wzrosła o 3 punkty procentowe, do poziomu 12%. Mimo wszystko użytkowników oddanych tylko i wyłącznie platformie Apple jest niewielu - spośród tych 12% aż 85% posiada także komputer z Windowsem. Generalnie jednak w domach, gdzie znajduje się przynajmniej jeden Mac znacznie częściej spotyka się wiele komputerów - w 66% badanych przypadków są to trzy lub więcej komputerów. Wskaźnik ten dla posiadaczy pecetów z Windowsem wynosi tylko 29%.

Ujawnia się też przywiązanie do marki - jeśli ktoś ma już Maka, to chętnie kupuje też iPoda (63% posiadaczy Maków, tylko 36% wszystkich badanych). Posiadacze Maków to także osoby żądne nowych technologii - sprzęt do nawigacji satelitarnej posiada 49% użytkowników Maków (30% badanych), a kamerę cyfrową 20% (5% badanych). Nie ma jednak w tym nic dziwnego - średni roczny dochód rodziny przekraczający 100 tysięcy dolarów zgłosiło 36% posiadaczy komputerów Apple, tylko 21% wszystkich badanych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)