Więcej systemów operacyjnych Apple?

Więcej systemów operacyjnych Apple?

28.12.2009 13:09, aktualizacja: 29.12.2009 13:02

Dotychczas produkty firmy Apple znane były z unifikacji i doskonałej współpracy między sobą. W odróżnieniu od systemu Windows Microsoftu, Mac OS X był zawsze dostępny w jednej wersji. Jednak jeśli wierzyć opiniom pojawiającym się w Internecie, Apple może zacząć różnicować swoje oprogramowanie.

Takiego zdania jest Mike Kimble, członek Apple Consultant Network. Jego zdaniem może się to wiązać z przewidywaną na rok 2010 premierą nowego sprzętu - tabletu Apple. Obecnie na rynku obok Mac OS X 10.6 (Snow Leopard) dostępny jest również system dla iPhone’ów i iPodów touch. Być może wprowadzenie tabletu wymusi na Apple różnicowanie oprogramowania - spekuluje Kimble. Najprawdopodobniej będzie to raczej kosmetyka, niż poważne zmiany.

Kimble przywołuje obraz tęczy, w której kolory łagodnie przechodzą z jednego w drugi. Podobnie miałoby być z oprogramowaniem Apple. Zmiany będą niewielkie, uzależnione od rodzaju sprzętu. Według prognoz analityków, firma z Cupertino przygotowuje tablet, który miałby działać w oparciu o firmware dla iPhone’ów. Zdaniem Kimble’a byłaby to zmieniona wersja oprogramowania przystosowana na potrzeby urządzenia. Natomiast sam telefon Apple otrzymałby nowy, różniący się nieco firmware.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)