Wiele nowości w muzyce: nowy iTunes, nowe iPody nano i touch

Wiele nowości w muzyce: nowy iTunes, nowe iPody nano i touch

Wojciech Kowasz
12.09.2012 20:45, aktualizacja: 12.09.2012 21:04

iPhone 5 to nie wszystko, Apple pokazał dzisiaj znacznie więcej nowości. Praktycznie cała pozostała część konferencji poświęcona została zmianom w muzyce: ogłoszono nową wersję aplikacji iTunes dla Windows i Maków, a także nowego iPoda nano i iPoda touch.

Jak informuje Apple, iTunes został napisany praktycznie od nowa. Program znacznie przypomina teraz aplikację Muzyka znaną z iPada. Nacisk również położono na wyświetlenie okładek albumów, a listy schowano na drugi plan. W rogu wyświetlana będzie nowa informacja o tym, co będzie odtwarzane w następnej kolejności po aktualnym utworze. W związku z tymi zmianami iTunes będzie znacznie łatwiejszy w obsłudze, także ze względu na wbudowaną integrację z iCloud (co umożliwia na przykład kontynuowanie oglądania filmu na komputerze w tym samym miejscu, gdzie przerwaliśmy je na iPadzie). Ciekawostką jest także nowy mini-player, czyli miniaturowe okienko z kontrolkami odtwarzania. Okienko to oprócz oczywistych przycisków takich jak pauza czy głośność będzie posiadać także wyszukiwarkę. Apple zarzeka się także, że iTunes będzie działał znacznie szybciej — oby tak było, bo na razie zwłaszcza w wersji na Windows jest z tym bardzo kiepsko. Przekonamy się o tym pod koniec października, kiedy planowane jest publiczne wydanie nowej wersji.

Obraz

Apple ogłosił także piątą generację iPoda touch, który — jak nietrudno się domyślić — wygląda niemal identycznie jak iPhone 5. Ma 6,1 mm grubości i posiada ekran Retina, jak również 5-megapikselową kamerę. Oferuje baterię zdolną wytrzymać do 40 godzin odtwarzania muzyki i do 8 godzin oglądania filmów. System iOS 6 będzie umożliwiał także skorzystanie na iPodzie z Siri.

Obraz

Zdecydowanie większa ciekawostką jest jednak siódma generacja iPoda nano. Apple zrezygnował z designu umożliwiającego przypięcie odtwarzacza klipsem, możemy też zapomnieć o noszeniu nowego iPoda nano jako zegarka. W zamian jednak dostajemy urządzenie z ogromnym (jak na nano) ekranem o przekątnej 2,5 cala i pionowym (nie kwadratowym) kształcie, z obsługą multitouch. Nowy iPod nano jest też bardzo cieńki (o 40% cieńszy niż poprzednik). Bardzo ważną nowością jest obecność Bluetooth, co umożliwi wreszcie podłączenie bezprzewodowych słuchawek lub głośników. Naturalnie nadal obecne są wbudowane funkcje przydatne podczas uprawiania sportów. Kolejną istotną informacją jest czas pracy na baterii: jeszcze dłuższy, bo do 40 godzin odtwarzania muzyki.

Obraz

Na koniec jeszcze jedna ciekawostka muzyczna: nowe słuchawki, z dodatkowymi, małymi głośniczkami po bokach, EarPods. Taka konstrukcja ma według Apple znacząco podnieść jakość dźwięku, jaki dociera do ucha. Słuchawki mają być jeszcze dzisiaj dostępne do kupienia w Apple Store. Konferencję kończy właśnie koncert na żywo w wykonaniu Foo Fighters.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)