Wiele poprawek w Kadu 0.6.6 beta 4

Wiele poprawek w Kadu 0.6.6 beta 4

26.07.2010 17:11

Wydano czwartą wersję beta popularnego komunikatora Kadu 0.6.6. Niektóre z naprawionych błędów w programie miały nawet 4 lata.

W najnowszej wersji programu wprowadzono liczne zmiany takie jak choćby tryb uproszczony, który teraz włączony jest domyślnie. Można na nowo kopiować tekst z emotkami, poprawiono też zapisywanie awatarów czy blokowanie użytkowników w Gadu-Gadu. Wprowadzono automatyczne importowanie listy kontaktów po dodaniu istniejącego konta Gadu-Gadu, pojawiła się też ulepszona obsługa konferencji dla użytkowników z wieloma kontami. Pełną listę zmian i poprawek można przejrzeć na oficjalnej stronie projektu.

Kadu to jeden z najpopularniejszych klientów sieci Gadu-Gadu dla systemu Linux. Warto zaznaczyć, że program obsługuje również Jabbera. Aplikacja powstała jako projekt wykorzystujący API środowiska graficznego KDE, ale z czasem się od niego uniezależniła i obecnie można ją używać na wielu innych systemach uniksopodobnych - takich jak Mac OS X. Jest to w pełni funkcjonalny komunikator wyposażony w obsługę konferencji, animowanych emotikonów, powiadomień dźwiękowych, przesyłania plików, wysyłania wiadomości SMS oraz szyfrowania pogawędek przy użyciu OpenSSL.

Komunikator Kadu 0.6.6 Beta 4 dla systemu Linux można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Komunikatory internetowe. Jest to oczywiście nadal wydanie niestabilne. Dostępna jest również stabilna wersja komunikatora dla systemu Mac OS X.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)