Strona gdańskiego sądu przejęta. Pojawiają się tam dziwne filmy

Strona gdańskiego sądu przejęta. Pojawiają się tam dziwne filmy

Strona na Facebooku Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe przejęta przez hakerów
Strona na Facebooku Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe przejęta przez hakerów
Źródło zdjęć: © Facebook
14.07.2021 09:07

Od poniedziałku 12 lipca na facebookowym profilu Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe emitowane są wietnamskie filmy. To efekt działania hakerów, którzy przejęli dostęp do konta i "rozsiedli" się tam wygodnie.

Niektóre z publikowanych przez hakerów filmów to niezbyt długie filmy akcji, inne przedstawiają walkę o przetrwanie. Nie brakuje produkcji z wątkami romantycznymi i ujęciami w bieliźnie. Znajdzie się też coś dla fanów azjatyckiej kuchni. Tak wygląda obecnie strona facebookowa Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe.

Profil gdańskiego sądu zyskał nowych fanów. Wietnamskie produkcje przyciągają też tamtejszych użytkowników, którzy chętnie reagują na filmy i zostawiają pod nimi komentarze. Nie wiadomo kiedy sytuacja zostanie przywrócona do normy.

Zapytany o sprawę rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku (sąd wyższej instancji), Łukasz Zioła, był zaskoczony, gdy dziennikarze Dziennika Bałtyckiego zadali mu pytanie o tę sprawę.

- Jeśli rzeczywiście tego rodzaju treści są emitowane na profilu facebookowym Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe, wszystko wskazuje na to, że doszło do włamania na to konto - mówił Łukasz Zioła.

Po zbadaniu sprawy, Łukasz Zioła uzupełnił informacje. Władze sądu wiedziały o sprawie wcześniej:

- Z informacji uzyskanych od Prezesa Sądu Rejonowego Gdańsk–Południe w Gdańsku sędziego Tomasza Jabłońskiego wynika, że doszło do włamania i przejęcia przez nieznane osoby konta facebookowego sądu. Niezwłocznie po tym zwrócono się do administratora Facebooka o jego zablokowanie.

Rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku zapowiada też, że do prokuratury zostanie złożone zawiadomienie o możliwości popełnienie przestępstwa.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)