Wieża Babel z książkami - nowy pomysł firmy Google

Wieża Babel z książkami - nowy pomysł firmy Google

19.10.2011 14:27

Sposobów na zarządzanie biblioteką e-booków może być sporo. Są piękniejsze i mniej zachwycające. Ciekawy pomysł na wizualizację biblioteki elektronicznych książek Google Books zaprezentował producent usługi - to WebGL Bookcase.

Korzystając z WebGL i przeglądarki Chrome Google stworzył ogromną wieżę Babel w 3D zawierającą około 10 tys. książek z Google Books. Każda z nich stoi na wirtualnej półce, ta zaś wchodzi w skład ogromnego walca. Użytkownik może przeglądać tytuły na dwa sposoby. Po pierwsze, przesuwając półki, albo też wybierać z listy dostępnych działów (w sumie jest ich 28). Na przykład fantastykę czy podręczniki do biologii. Wizualizacja biblioteki reklamowana na krótkim klipie wideo jest niewątpliwie jednym z ładniejszych rozwiązań do zarządzania e-bookami w ramach usługi Google Books.

Pomysł na przeglądanie elektronicznych książek firmy Google możemy przetestować już dzisiaj. Firma oczywiście rekomenduje do tego własną przeglądarkę (a także dobrą kartę graficzną), ale z WebGL Bookcase skorzystamy również w innych programach - na przykład Firefoksie. Pomysł na takie przeglądanie książek jest z pewnością ciekawy, pytanie tylko, na ile sprawdzi się w codziennym użytkowaniu? Całkiem możliwe, że internauci będą woleli skorzystać z bardziej tradycyjnych, ale też prostszych rozwiązań, zamiast uruchamiać usługi typu WebGL Bookcase.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)