Wikia: Zaczęliśmy zarabiać

Wikia: Zaczęliśmy zarabiać

08.02.2010 11:39, aktualizacja: 08.02.2010 11:52

Wikia, spółka zajmująca się tworzeniem stron wiki, zaczęła przynosić dochody. Takie informacje podał szef firmy, Gil Penchina. W ciągu zeszłego roku przychody Wikii wzrosły ponad czterokrotnie.

Wiki to rodzaj stron internetowych, które tworzone i edytowane są za pomocą przeglądarki internetowej. Na tej zasadzie zbudowana jest Wikipedia, obecnie najpopularniejsza encyklopedia w sieci. Zresztą, Wikia, gdzie stworzono wiki, została ufundowana przez Jimmy’ego Walesa, szefa Wikipedii. O ile internetowa encyklopedia jest organizacją non-profit, o tyle nie dotyczy to już Wikii. Jak ogłosił Penchin, firma w 2009 r. zaczęła zarabiać.

Szef firmy nie podał jakie były zeszłoroczne zyski. Wikia zatrudnia obecnie 40 pracowników, a przygotowuje się na przyjęcie kolejnych 12. Stworzone dzięki technologii Wikii strony odwiedziło w grudniu zeszłego roku ponad 21 milionów osób. W samych Stanach Zjednoczonych na stronę firmy w ciągu miesiąca wchodzi około 8 milionów internautów. Wikia zarabia dzięki reklamom, które umieszczane są na jej stronach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)