Wiking Olaf zadba o prywatność – Opera VPN dostępna już także na Androida

Wiking Olaf zadba o prywatność – Opera VPN dostępna już także na Androida

Wiking Olaf zadba o prywatność – Opera VPN dostępna już także na Androida
23.08.2016 14:56, aktualizacja: 23.08.2016 16:02

Na początku maja Opera postanowiła umożliwić korzystanie z połączeń VPN także na urządzeniach mobilnych. Wówczas jednak nie zdecydowano się jeszcze na pełną mulitplatformowść i narzędzie Opera VPN pojawiło się tylko na urządzenia mobilne Apple. Dziś się to zmieniło i w prosty sposób z Virtual Private Network można także korzystać na Androidzie.

350187596347041729

Połączenia VPN realizowane są, podobnie jak w przypadku pulpitowej wersji przeglądarki, przez przejętą jakiś czas temu przez Operę firmę SurfEasy. Z Opery VPN można zatem korzystać całkowicie bezpłatnie, na użytkowników nie nałożono także żadnych limitów danych. Do dyspozycji użytkowników zostały oddane wirtualne lokalizacje w USA, Kanadzie, Niemczech, Singapurze i Holandii.

Ponadto aplikacja daje także możliwość przetestowania pod kątem prywatności sieci Wi-Fi, do której podłączony jest użytkownik. Narzędzie NetworkX sprawdza sieć pod kątem ekspozycji IP, lokalizacji urządzenia, szyfrowania i na tej podstawie wystawia sieci „ocenę”. Oczywiście wystarczy uruchomić Opera VPN, aby korzystanie z publicznej sieci było bezpieczniejsze.

350187596347238337

Interfejs jest prosty, przejrzysty, korzystanie z aplikacji umila Olaf, sympatyczny Wiking, który zapozna z możliwościami aplikacji nawet mniej zaawansowanych użytkowników. Przy okazji premiery Opery VPN na Androida, twórcy pochwalili się również, że od maja, kiedy opublikowano tę aplikację na iOS-a, pobrało ją ponad milion użytkowników. Program w obu wersjach można już znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)