Wikipedia uzbierała 16 mln dolarów na działalność

Wikipedia uzbierała 16 mln dolarów na działalność

03.01.2011 12:54

Fundacji Wikimedia udało się uzbierać 16 mln dolarów z dobrowolnych składek. Pieniądze będą przeznaczone na dalszy rozwój Wikipedii.

Publiczna zbiórka została rozpoczęta w połowie listopada zeszłego roku. Kwotę 16 mln dolarów udało się uzyskać dzięki wpłatom i osób zaangażowanych w rozwój encyklopedii. Jak czytamy na oficjalnym blogu Wikimedii, aż ponad pół miliona darczyńców wpłaciło średnio 22 dolary. Udało się też pobić wynik sprzed dwóch lat. W 2009 roku na rzecz Wikipedii wpłacono 7,5 mln dolarów. Dzięki dobrowolnym składkom, encyklopedia nadal będzie wolna od reklam czy pobierania opłat od udostępnianych materiałów.

Pieniądze zostaną wykorzystane na rozwój Wikipedii. Obecnie serwis odwiedzany jest przez 400 mln internautów miesięcznie. Mają oni dostęp do ponad 17 mln artykułów napisanych w 270 językach. Wikipedia będzie w tym miesiącu obchodzić swoje 10 urodziny. Z tej okazji uruchomiono specjalną stronę Wikipedia 10. Możemy dowiedzieć się na niej, jak i gdzie będą obchodzone urodziny. W Polsce z tej okazji odbędą się imprezy między innymi w Poznaniu, Warszawie czy Wrocławiu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)