Winamp for Android 0.9.3 już w marcu

Winamp for Android 0.9.3 już w marcu

07.02.2011 13:36, aktualizacja: 07.02.2011 14:48

Nullsoft szykuje się do wydania kolejnej wersji swojego odtwarzacza muzyki — Winampa — dla urządzeń z systemem Android. W rękach testerów znalazła się wersja 0.9.3 odtwarzacza, która zostanie oficjalnie wydana w marcu tego roku.

Kolejna wersja Winampa dla Androida będzie miała zupełnie nowy interfejs użytkownika. Ekran startowy aplikacji został wyposażony w większe, wygodniejsze przyciski. Wyszukiwanie zostało zastąpione przyciskiem umożliwiającym przeglądanie muzyki gatunkami. Całość będzie nieco ciemniejsza i gładsza. Ekran prezentujący informacje o odtwarzanym utworze został przeprojektowany, aby pasował do prostego ekranu startowego Winampa. Ponadto ekran ten został wyposażony w obsługę nowych gestów umożliwiających szybkie przejście do poprzedniego i do następnego utworu. W przyszłości będzie on również obsługiwał gest przejścia do widoku listy odtwarzania oraz pauzy przez podwójne stuknięcie. Przyciski pozwalające połączyć się z AOL Music, Google, YouTube i im podobnych mają postać estetycznych, komiksowych „dymków”. Ekran blokowania urządzenia z poziomu Winampa jest w tej wersji programu łatwiejszy w obsłudze a jego wygląd również został dopasowany do nowej szaty.

Jednak najciekawszą funkcją wprowadzoną w wersji 0.9.3 Winampa dla Androida jest integracja z Voice Search. Na razie możliwe jest jedynie wyszukiwanie muzyki i nie da się z niego skorzystać bez dotykania telefonu. Do wydania stabilnej wersji 0.9.3 programu możliwe będzie również uruchomienie odtwarzania znalezionych utworów a później również pełną kontrolę odtwarzacza. Przygotowywana właśnie wersja Winampa będzie przetłumaczona na kolejne języki.

Na wersję 0.9.3 Winampa trzeba jeszcze zaczekać, ale wersję 0.9.2 dla systemu Google Android można pobrać ze strony domowej projektu. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać niestabilnie. Ponadto użytkownicy systemu Windows mogą pobrać wersję Winampa dla swojego sytemu w dziale Programy -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i wideo.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)