Windows 10 14901 – pierwsza porocznicowa kompilacja już w rękach Insiderów

Windows 10 14901 – pierwsza porocznicowa kompilacja już w rękach Insiderów

12.08.2016 14:32, aktual.: 16.08.2016 00:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie ochłonęliśmy jeszcze po nowościach (i kłopotach), jakie przyniosła Rocznicowa Aktualizacja Windowsa 10, a Microsoft już ogłasza udostępnienie uczestnikom programu Windows Insider kolejnej kompilacji, oznaczonej numerem 14901, w kanale Fast Ring.

Jest to o tyle istotne, że stanowi ona w zasadzie pierwszą, na razie bardzo wczesną, zapowiedź kolejnej dużej paczki aktualizacji systemu Microsoftu. Zgodnie z przyjętym harmonogramem prac, w pierwszej kolejności nowe kompilacje trafiają na pecety, później pojawią się na urządzenia mobilne. W tym ostatnim przypadku warto zwrócić uwagę, że wciąż nie ukazała się mobilna Rocznicowa Aktualizacja, której start był wyznaczony pierwotnie na 9 sierpnia.

A co nowego w kompilacji 14901? Edukacja! Do tej wersji Windowsa 10 nie trafiły jeszcze żadne ważne nowości, które pojawią się wraz z nadejściem Redstone 2 zapewne na początku przyszłego roku. Otrzymaliśmy za to poprawki w postaci, jak ujmuje to Microsoft, nowych sposobów edukowania klientów na temat funkcji w Windowsie 10.

Obraz

Złośliwi mogliby tutaj przywołać ducha Spinacza, bo właśnie na poradach i wyświetlaniu dodatkowych komunikatów informacyjnych o Windowsie skupia się kompilacja 14901. Jest to dość ciekawe, bo najnowsza kompilacja testowa informuje między innymi o nowościach, które pochodzą z Rocznicowej Aktualizacji i Insiderom są z całą pewnością dobrze znane. Można jednak zakładać, że następne wersje Windowsa będą rozbudowywać element informacyjny, co mogą docenić mało doświadczeni użytkownicy.

Nowe, edukacyjne, powiadomienia można łatwo wyłączyć w ustawieniach widoku Eksploratora. Oczywiście premiera kolejnej kompilacji jest także okazją do podziękowania dla społeczności Windows Insider, bez której kompilacja 14393, znana lepiej jako Rocznicowa Aktualizacja, nie mogłaby powstać.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (114)