Windows 10 15007: import danych do przeglądarki Edge zachęci do migracji?

Windows 10 15007: import danych do przeglądarki Edge zachęci do migracji?

Windows 10 15007: import danych do przeglądarki Edge zachęci do migracji?
13.01.2017 16:25

Pojawiła się kolejna wersja testowa Windowsa 10 przeznaczona dla testujących system w ramach programu Windows Insider. Oznaczona numerem 15007 kompilacja przynosi nowości w przeglądarce Edge, a także zapowiadane już wcześniej udogodnienia w mechanizmie potwierdzania tożsamości Windows Hello, oraz kilka mniejszych zmian.

Najwięcej nowości czeka nas w Edge'u. Możliwe jest już między innymi udostępnianie kart zewnętrznym aplikacjom zainstalowanym na urządzeniu. Microsoft podjął także kolejne kroki, by zachęcić użytkowników do migracji, dzięki możliwości importowania ustawień, zakładek, historii przeglądania, zapisanych haseł z innych przeglądarek oraz plików. Dodano także nowe funkcje do menedżera pobierania: pliki można uruchomić po zapisaniu je do folderu plików tymczasowych.

Obraz

Mimo że w tej chwili nie jest to jeszcze możliwe, to lada moment za pośrednictwem Windows Store będzie można pobierać dla Windowsa 10 kompozycje pulpitu. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się jeszcze w grudniu, dziś w sklepie uruchomiona została do tych celów oddzielna kategoria. Nie wiadomo jednak, czy obsługa plików .themepack zostanie uruchomiona po stronie serwerów Windows Store, czy też konieczna będzie kolejna aktualizacja Windowsa.

Obraz

W kompilacji 15007 rozbudowano możliwości Windows Hello, a konkretniej rozpoznawanie przez ten mechanizm twarzy. Odtąd urządzenia kompatybilne z Windows Hello będą na bieżąco informowały o skuteczności rozpoznawania, dzięki czemu użytkownik będzie mógł dostosować na przykład swoją pozycję tak, by mechanizmy poradziły sobie szybciej.

Microsoft chwali się także poprawkami pasków przewijania w przypadku aplikacji Universal Windows Platform, dodano także nowe API służące obsłudze urządzeń połączonych przez Bluetooth. Narzędzie do przechwytywania ekranu można teraz także obsługiwać wyłącznie za pomocą klawiatury, co aktywować można skrótem Alt+N.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)