Windows 10 15014 dostępny – system sam rozpozna zbędne pliki i się ich pozbędzie

Windows 10 15014 dostępny – system sam rozpozna zbędne pliki i się ich pozbędzie

20.01.2017 11:51, aktual.: 20.01.2017 13:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Im bliżej premiery Creators Update, tym częściej otrzymujemy kolejne testowe kompilacje Windowsa 10 z ważnymi nowymi funkcjami. Potwierdza to opublikowana właśnie w kanale Fast Ring kompilacja oznaczona numerem 15014.

Najciekawiej wśród licznych nowości zapowiada się funkcja automatycznego zwalniania miejsca na dysku. Docelowo automatycznie usuwane mają być pliki, których „użytkownik nie potrzebuje”. Na razie istnieje możliwość automatycznego usuwania plików tymczasowych, które jeszcze przez kolejnych 30 dni będą przechowywane w koszu. Na razie w menu Pamięć możliwe jest włączenie właśnie usuwania plików tymczasowych i automatycznego opróżniania kosza co 30 dni.

źródło: ghacks.net
źródło: ghacks.net

Domyślnie ta funkcja będzie zapewne w stabilnej wersji wyłączona. W innym wypadku Microsoft będzie musiał uruchomić naprawdę ogromna kampanię informacyjną: nietrudno wyobrazić sobie falę krytyki ze strony mniej doświadczonych użytkowników, którzy z jakichś powodów decydują się niekiedy na przechowywanie plików w koszu

Obraz

Do kompilacji 15014 trafiła także opisywana już przez nas wcześniej aktualizacja Windows Store, dzięki której zakupić w sklepie można już także e-booki w formacie EPUB. Zgodnie z oczekiwaniami, na razie ich dostępność limitowana jest do insiderów w Stanach Zjednoczonych.

Microsoft przygotował także nowość w kwestii oszczędzania energii. Z poziomu tacki systemowej ustawienia trybu energooszczędnego regulować można za pomocą suwaka. Na razie jest to w zasadzie jedynie alternatywna graficzna reprezentacja menu z Ustawień, jednak wkrótce, dzięki współpracy z producentami, możliwości suwaka będą dostosowane do konkretnych urządzeń.

Obraz

Ponadto ustawienia Wi-Fi są teraz dostępne w jednym miejscu (Ustawienia > Sieć i Internet > Wi-Fi). W menu personalizacji można wybrać już także dowolny (RGB, HSV lub HEX) kolor akcentów. Z listą mniej ważnych zmian i poprawek w kompilacji 15014 zapoznać można się na blogu Windowsa.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (141)