Windows 10 16237: w Hyper-V pojawi się galeria maszyn wirtualnych

Windows 10 16237: w Hyper-V pojawi się galeria maszyn wirtualnych

Windows 10 16237: w Hyper-V pojawi się galeria maszyn wirtualnych
08.07.2017 13:19, aktualizacja: 14.07.2017 12:58

Nowa kompilacja testowa Windowsa 10 czeka już na uczestników programu Windows Insider. Wersja oznaczona numerem 16237 przynosi jednak więcej zapowiedzi zmian, niż samych zmian, a także kilka drobnych poprawek.

Skalowanie w rożnych DPI

W ciągu ostatnich miesięcy niewiele zapowiedzi nowości w Windowsie 10 wywołało tyle entuzjazmu, co obietnica rozwiązania problemów ze skalowaniem w różnych DPI. W Windowsie 10 16237 nadal mamy niestety do czynienia bardziej z próbami rozwiązania kwestii nieczytelnych, rozmazanych i rozpikselowanych interfejsów, niż faktycznym ich się pozbyciem.

W najnowszej kompilacji testowej poprawiono błędy w skalowaniu po podłączeniu urządzenia do zewnętrznego ekranu o innym DPI. Problem w tym, że rozmazane dotąd aplikacje wciąż będą rozmazane. Aby przywrócić poprawne wyświetlanie interfejsu nie trzeba już jednak wylogowywać się, a „jedynie” uruchomić program ponownie. Wprowadzone zmiany obejmują jedynie oprogramowanie win32, choć nie bez wyjątków.

Hyper-V

Obraz

W Hyper-V pojawiła się „galeria maszyn wirtualnych”. Na razie jest ona pusta, zaś uruchamianie maszyn wciąż możliwe jest po wykorzystaniu lokalnego obrazu. Nietrudno się jednak domyślić, czym galeria maszyn będzie: Windows będzie oferował gotowe maszyny z różnymi systemami operacyjnymi, a przynajmniej galerię, z której będzie można je pobrać.

W Hyper-V przeniesiono także opcje konfiguracji maszyny: odtąd, aby nadać jej nazwę i wprowadzić niestandardowe ustawienia Sieci, konieczne jest kliknięcie przycisku „Więcej opcji”.

Menedżer zadań

Obraz

W Menedżerze zadań pojawiły się poprawki do wprowadzonego tam niedawno panelu śledzenia obciążenia GPU. Chodzi nie tylko o poprawki w interfejsie: dodano dodatkowe informacje, jak choćby wersja DirectX-a oraz złącze, do którego podłączona jest grafika.

Microsoft Edge i IE

Jak niemal przy każdej aktualizacji Windowsa, nowości trafiają do przeglądarki Edge. Tym razem dodano funkcję przetwarzania tekstu na mowę dla stron internetowych oraz plików PDF. Ponadto pojawiło się także kilka mniejszych zmian w menu udostępniania, elementy interfejsu zostały odświeżone zgodnie z założeniami Fluent Deisgn.

Edge to jednak nie jedyna przeglądarka, w jakiej w kompilacji 16327 zaszły zmiany. Trafiły one także do Internet Explorera, w którym wyłączona będzie obsługa VBScript. Możliwość ich blokowania pojawiła się już w Creators Update, teraz są one wyłączone domyślnie.

Centrum powiadomień

Obraz

Nieznacznie zmodyfikowano także wygląd systemowego Centrum powiadomień oraz samych powiadomień. Przyciski pozwalające na zareagowanie na powiadomienie mają być większe i rozciągnięte na całą jego szerokość, a pierwsze powiadomienie z grupy będzie wyświetlane w pełnym widoku, co ma pozwolić na zajmowanie uwagi użytkownika tylko najważniejszymi komunikatami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)