Windows 10 16273: Windows 10 S dołącza do programu Windows Insider

Windows 10 16273: Windows 10 S dołącza do programu Windows Insider

24.08.2017 10:03, aktual.: 25.08.2017 10:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przez ostatnie dwa tygodnie uczestnicy programu Windows Insider musieli z powodu błędu w Windows Update obejść się bez nowych kompilacji. W końcu jednak do dyspozycji testujących w kanale Fast Ring oddano nowego Windowsa ze sporą garścią poprawek. Znacznie ważniejsze jednak może okazać się powiększenie rodziny usług testowanych w ramach Windows Insider – tę właśnie zasilił Windows 10 S.

Na oficjalnym blogu Windowsa, Dona Sarkar poinformowała, że odtąd aktualizacje w kanale Fast Ring nie będą, aż do września, zawierały dużych zmian. Fall Creators Update ma się ukazać już w przyszłym miesiącu, czas zatem na ostatnie szlify i stabilizację. Sarkar przypomniała także o nowej gałęzi aktualizacji, RS3_RELEASE, czyli Skip ahead. Ci, którzy zdążyli ją wybrać przed wyczerpaniem miejsc, będą otrzymywać nowości, które trafią do stabilnego Windowsa wiosną 2018 roku. Obie gałęzie zrównają się po premierze Fall Creators Update.

W samej kompilacji 16273 zmiany rzeczywiście są kosmetyczne. Do funkcji My People (przypinanie kontaktów do paska zadań ze zintegrowaną obsługą Skype'a) dodano obsługę powiadomień z emoji. Ponadto Microsoft dodał nową czicionkę typu OpenType, Bahnschrift. Wykorzystuje ona wektory, nie grafikę rastorową, co daje znacznie większe możliwości kontrolowania wagi czcionki. Wiele drobnych poprawek pojawiło się także w samej powłoce systemowej oraz przeglądarce Microsoft Edge.

OpenType Bahnshrift.
OpenType Bahnshrift.

Użytkownikom, którzy korzystają z gałęzi Skip ahead udostępniono aplikację View Mixed Reality zintegrowaną z View 3D. Dzięki temu, korzystając na przykład z repozytorium trójwymiarowych obiektów remix3d.com, można tworzyć animacje i obrazy rozszerzonej rzeczywistości. Do tworzenia tego rodzaju kolaży wykorzystana może zostać dowolna kamera, nie musi ona rozpoznawać trzeciego wymiaru.

Obraz

Windows 10 S w Windows Insider

Przy okazji premiery kompilacji 16273, Microsoft poinformował także, że będzie odtąd publikował testowe wersje Windowsa 10 S. Aby dołączyć do programu, konieczne jest pobranie obrazu i instalacja, a następnie – tak, jak ma to miejsce w przypadku pełnego Windowsa, przejście w Ustawieniach do menu Niejawny programu testów systemu Windows. Uwaga! Instalacja z udostępnionego obrazu działa tylko na Windowsie 10 Pro i Enterprise i nie umożliwia migracji danych i ustawień.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)