Windows 10 21H2 to listopadowa aktualizacja. Przygotuj się do instalacji

Windows 10 21H2 to listopadowa aktualizacja. Przygotuj się do instalacji

Aktualizacja Windows 10
Aktualizacja Windows 10
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
22.10.2021 13:17

Microsoft finalizuje przygotowania "dużej" wersji Windowsa 10. Wydanie 21H2 zostało oficjalnie nazwane listopadową aktualizacją i już teraz jest dostępne dla testerów świadomie szukających nowych aktualizacji w Windows Update w programie Insider.

Jak podaje Microsoft na oficjalnym blogu, Windows 10 21H2 jest już dostępny dla wszystkich testerów na kanale Release Preview. Wkrótce aktualizacja trafi też do wszystkich regularnych użytkowników Windows 10 i w praktyce zostanie najpewniej pobrana i zainstalowana w większości sprzętów dość szybko - jak typowa aktualizacja kumulatywna wydawana co miesiąc.

Windows 10 21H2 nie przyniesie wielu nowości. Główne zmiany dotyczą bezpieczeństwa połączeń Wi-Fi i obsługi układów graficznych w WSL, a to zmiany, które równie dobrze mogłyby zostać wprowadzone bez szumnej otoczki "nowej wersji" systemu. Oczywiście można się także spodziewać rozwiązania dotychczasowych błędów Windowsa 10 i łatek bezpieczeństwa, ale to także comiesięczny standard, o czym więcej pisaliśmy tutaj.

Aktualizacja Windows 10 w Windows Update
Aktualizacja Windows 10 w Windows Update© Microsoft

Na tę chwilę konkretna data premiery Windowsa 10 21H2 nie jest znana, ale jak sama nazwa wskazuje, można się jej będzie spodziewać dopiero w przyszłym miesiącu. Aktualizacją komputera powinni się zainteresować wszyscy, ale w szczególności użytkownicy wersji 20H1, która przestanie być dalej aktualizowana w grudniu tego roku. Użytkownicy stracą tym samym dostęp do nowych łatek bezpieczeństwa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (92)