Windows 10: 64-bitowy OneDrive gotowy. Każdy dostanie "cichą" aktualizację

Windows 10: 64-bitowy OneDrive gotowy. Każdy dostanie "cichą" aktualizację11.05.2021 13:50
Microsoft OneDrive
Microsoft OneDrive
Źródło zdjęć: © WP | Oskar Ziomek

Microsoft OneDrive w 64-bitowej wersji już niedługo trafi do wszystkich użytkowników 64-bitowego Windowsa 10. Nowa aplikacja była testowana w ubiegłym miesiącu, od kiedy na własne życzenie można było pobrać jej niestabilną wersję.

Choć może to być zaskakujące, wcześniej OneDrive w Windows 10 występował wyłącznie w 32-bitowej wersji - niezależnie od architektury systemu. Chociaż z pozoru nie ma to większego znaczenia, bo program większość czasu działa w tle, w praktyce przejście na 64 bity może przyspieszyć synchronizację, szczególnie jeśli dotyczy dużych plików lub dużej liczby plików (w tym przypadku niezależnie od rozmiaru).

Jak zauważa Windows Latest, opierając się na wypowiedziach Microsoftu z oficjalnego forum, nowa wersja OneDrive'a już "po cichu" trafia do komputerów, a koniec wdrażania zaplanowano na połowę maja. W praktyce zatem wszyscy użytkownicy z 64-bitowym Windowsem 10 będą korzystać z nowej wersji najpóźniej za kilka dni.

Microsoft OneDrive w Menedżerze zadań (tutaj wciąż 32-bitowy)
Źródło zdjęć: © WP | Oskar Ziomek
Microsoft OneDrive w Menedżerze zadań (tutaj wciąż 32-bitowy)

Co ważne, funkcjonalność OneDrive'a po aktualizacji będzie dokładnie taka sama jak wcześniej. Zmiana ma wpływ wyłącznie na szybkość działania. Warto mieć na uwadze, że w przypadku sprzętów bazujących na ARM64, OneDrive nadal będzie dostępny jedynie w 32-bitowej wersji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)