Windows 10: BSOD po aktualizacji to nie przypadek

Windows 10: BSOD po aktualizacji to nie przypadek

Aktualizacja Windows 10
Aktualizacja Windows 10
Źródło zdjęć: © WP | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
18.12.2022 15:48

Windows 10 ma kolejny problem. Po instalacji aktualizacji KB5021233 w systemie mogą pojawiać się komunikaty o błędach i w rezultacie BSOD - "niebieski ekran śmierci". Problem dotyczy wszystkich wspieranych wersji Windows 10, w tym najnowszej 22H2.

Na problem w Windowsie 10 po aktualizacji KB5021233 zwrócił uwagę serwis Softpedia. Błąd, na który mogą wpaść użytkownicy oznaczany jest kodem 0xc000021a i skutkuje BSOD-em. Na stronie Microsoftu można przeczytać, że jest spowodowany niezgodnością wersji plików, ale na tę chwilę nie wiadomo, kiedy pojawi się poprawka.

Usterkę Windowsa 10 można tymczasowo ominąć. Konieczne jest jednak skorzystanie ze środowiska WinRE i wykonanie kroków opisanych w dokumentacji. Microsoft radzi, by nie próbować omijać błędu w inny sposób, zwłaszcza poprzez kasowanie plików systemowych. Podkreśla, że prace nad łatką już trwają i problem zostanie usunięty "w nadchodzących wydaniach" Windowsa 10.

Mając na uwadze okres przedświąteczny i deklarowaną wcześniej ograniczoną dostępność pracowników Microsoftu, w praktyce może się okazać, że poprawki pojawią się najprędzej pod koniec miesiąca, o ile nie w styczniu 2023 roku. Co ciekawe, nie jest to jedyny problem Windowsa 10 po aktualizacji. Równolegle trwa między innymi analiza dziwnego zachowania niektórych elementów paska zadań.

Oskar Ziomek, \redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (138)