Windows 10 build 17017: zarządzanie autostartem już w Ustawieniach

Windows 10 build 17017: zarządzanie autostartem już w Ustawieniach

Windows 10 build 17017: zarządzanie autostartem już w Ustawieniach
16.10.2017 12:14

Przed premierą Windows 10 Fall Creators Update wszystko jest już dopięte na ostatni guzik i w ostatnich kompilacjach nie pojawiły się żadne duże nowości. Pierwszej fali aktualizacji spodziewamy się już jutro. Tymczasem Microsoft udostępnił właśnie nową kompilację testową w Fast Ring i Skip ahead, oznaczoną numerem 17017.

Obraz

Nowości z kompilacji 17017 nie trafią więc do stabilnego wydania Windowsa 10 w Fall Creators Update, lecz w kolejnej aktualizacji, której spodziewać można się na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2018 r. Warto jednak przyjrzeć im się już teraz, gdyż dotyczą ważnego elementu konfiguracji systemu – aplikacji startowych.

W kompilacji 17017 lista aplikacji, które automatycznie uruchamiają się wraz z systemem, przeniesiona została do Ustawień, do nowego menu Startup. To tam użytkownik odtąd będzie decydował o programach w autostarcie, także jeśli są to programy Universal Windows Platform.

Ponadto w nowej testowej wersji systemu pojawiły się także „kolekcje”, do których dostęp będzie miała niedostępna w Polsce asystentka Cortana. Dzięki nim niektórzy użytkownicy Windowsa 10 będą mogli korzystać z niej w oparciu o informacje zbierane o zainteresowanie użytkownika, książkami, filmami czy serialami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)