Windows 10 Build 17040 dostępny z poprawkami w obsłudze HDR

Windows 10 Build 17040 dostępny z poprawkami w obsłudze HDR

Windows 10 Build 17040 dostępny z poprawkami w obsłudze HDR
16.11.2017 19:26, aktualizacja: 16.11.2017 20:05

Nowej kompilacji testowej Windowsa 10 spodziewaliśmy się już wczoraj, jednak pod wieczór Dona Sarkar poinformowała na Twitterze, że jej wydanie trzeba będzie odłożyć co najmniej do kolejnego dnia. Obietnica spełniona – uczestnicy programu Windows Insider, którzy wybrali kanał Fast Ring, mogą już instalować kompilację 17040.

Przez te minimalne opóźnienia mieliśmy nadzieję, że Microsoft przygotował dla nas kompilację zawierającą liczne nowości, tak się jednak nie stało. Na najważniejszą wybija się możliwość regulacji poziomu bieli dla materiałów o standardowej rozpiętości tonalnej wyświetlanych na monitorach obsługujących HDR. Znaleźć ją można w ustawieniach ekranu.

W Ustawieniach można teraz dostosować poziom bieli dla materiałów SDR wyświetlanych na ekranach HDR. I to z grubsza tyle.
W Ustawieniach można teraz dostosować poziom bieli dla materiałów SDR wyświetlanych na ekranach HDR. I to z grubsza tyle.

Tam, oczywiście na maszynach obsługujących HDR, pojawi się menu HDR i zaawansowane ustawienia kolorów. Za pomocą zwykłego suwaka będzie można dostosować rozpiętość tonalną (a konkretniej biel) dla materiałów SDR, które na monitorach HDR mogą być zbyt ciemne. Przydatne, lecz wciąż dla stosunkowo niewielkiego grona odbiorców.

Pozostałe nowości kierowane są do użytkowników, którzy z Windowsa 10 korzystają na urządzeniach z ekranem dotykowym. W 17040 można już pisać przesuwając palcem od znaku do znaku także na pełnowymiarowej klawiaturze ekranowej. Poprawki wprowadzono także do rozpoznawania pisma odręcznego.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)