Windows 10 Cloud i cloudbooki – znane wymagania i cele Microsoftu

Windows 10 Cloud i cloudbooki – znane wymagania i cele Microsoftu

21.04.2017 17:04, aktual.: 22.04.2017 20:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

2 maja odbędzie się konferencja prasowa Microsoftu, na której najpewniej zaprezentowany zostanie system operacyjny Windows 10 Cloud wraz z nowym urządzeniem z serii Surface. Duet ma stanowić bezpośrednią konkurencję dla niedrogich chromebooków, między innymi ze względu na spore ograniczenia oprogramowania, na czele z blokadą instalacji programów win32.

Więcej informacji na temat planów Microsoftu na podbój Chrome OS-a opublikował serwis Windows Central. Według jego ustaleń, korporacja chce zawalczyć przede wszystkim o uczniów i studentów, czyli grupę, do których w pierwszej kolejności adresowane są chromebooki. Ważniejsze jednak, że WC dotarło do wewnętrznych informacji Microsoftu na temat specyfikacji sprzętowej tzw. cloudbooków i stawianych przed nimi wymagań..

Zalecana minimalna specyfikacja sprzętowa microsoftowej odpowiedzi na chromebooki zwierać ma bliżej nieokreślony czterordzeniowy procesor, co najmniej Celeron, oraz 4 GB RAM-u. W kwestii przechowywania danych Microsft zaleca pamięci eMMC lub SSD o pojemności co najmniej 32 GB. Wariantywnie dostępne mają być ekrany dotykowe z ewentualną obsługą rysika.

źródło: windowscentral.com
źródło: windowscentral.com

Ciekawiej prezentuje się porównanie faktycznych parametrów cloudbooków z chromebookami. Obie klasy mają być sprzedawane z informacją o ponad 10 godzinach pracy na jednym ładowaniu. W praktyce Microsoft chce zapewnić całodniową dyspozycyjność urządzenia dla większości studentów, choć chromebooki oferują to wszystkim studentom.

Również pod względem czasu uruchamiania urządzenia (co w przypadku komputerów z Chrome OS-em faktycznie robi wrażenie) Microsoft zawiesza sobie poprzeczkę niżej. Zarówno w przypadku pierwszego uruchamiania, jak i normalnego trybu użytkowania, start cloudbooków będzie o 10 sekund dłuższy niż u konkurencji z Chrome OS-em.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)