Windows 10 Creators Update – 3D dla każdego przedszkolaka #MicrosoftEvent

Windows 10 Creators Update – 3D dla każdego przedszkolaka #MicrosoftEvent

Windows 10 Creators Update – 3D dla każdego przedszkolaka #MicrosoftEvent
26.10.2016 16:22, aktualizacja: 27.10.2016 20:20

Dzisiejsza konferencja Microsoftu, promowana po prostu hasztagiem #MicrosoftEvent, rozpoczęła się od jasnego stanowiska: Microsoft nie tworzy oprogramowania dla wszystkich. Robi to dla każdego z nas. Miliony użytkowników oprogramowania i sprzętu tej korporacji z powodzeniem przecież wykorzystują je na co dzień w celach, których liczbę trudno sobie w ogóle wyobrazić. Zarówno w pracy, jak i prywatnie.

A ludzie, świadomie lub nie, tworzą. I to właśnie dla bardzo szeroko pojmowanych twórców przeznaczona będzie kolejna duża aktualizacja systemu Windows 10, która ukaże się wiosną 2017, czyli…

Windows 10 Creators Update

Microsoft aspiruje do miana dostawcy zróżnicowanego narzędzia, która ma zaspokoić jedną z najbardziej pierwotnych ludzkich żądz – żądzy tworzenia. A środkiem do tego będzie ogólnodostępna i łatwa w obsłudze możliwość tworzenia grafiki trójwymiarowej, jaką będzie oferował Windows 10 już za kilka miesięcy, po premierze Windows 10 Creators Update.

Obraz

Wraz z kolejną paczką do Windowsa trafią narzędzia umożliwiające tworzenie grafiki 2D i 3D, które oferując zaawansowane możliwości, mają pozostać intuicyjne i proste w obsłudze. Na tyle, że modele będą mogły bez problemu przygotować dzieci w ramach szkolnego projektu.

Paint 3D

Kolejnym narzędziem, jakie trafi w ręce młodszych i starszych początkujących grafików, będzie nowy Paint, Paint 3D, o którym pierwsze przecieki pojawiły się na początku miesiąca.

Wraz z premierą nowego Painta 3D, uruchomiona zostanie strona, gdzie użytkownicy będą się mogli dzielić swoimi projektami, a także – co znów jest krokiem w stronę młodszych użytkowników Windowsa – konwertować je do modeli, które później importować będzie można do Minecrafta.

Obraz

Z serwisem, który stanie się swoistą biblioteką gotowych obiektów, zintegrowany będzie sam Paint – w programie będzie dostępny panel, z którego importować będzie można dostępne w bibliotece prace. Jeżeli zaś chodzi o samego Painta, to wrażenie robi narzędzie, które za pomocą jednego kliknięcia rozpozna krawędzie dwuwymiarowego obiektu i stworzy jego prosty trójwymiarowy model. Microsoft skupił się na twórczości dziecięcej, przez co wszelkie zaprezentowane przykłady są dość infantylne.

Twórczy Office

Creators Update i możliwość nieskomplikowanego tworzenia grafiki 2D i 3D będzie dotyczyła także Office’a.

Obraz

Stworzone obiekty będzie można bowiem importować do Worda czy PowerPointa, oczywiście bez utraty możliwości obracania obiektów tak, aby podczas prezentacji pokazać szczegóły.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)