Windows 10 Creators Update jednak się spóźni. Na razie o miesiąc

Windows 10 Creators Update jednak się spóźni. Na razie o miesiąc

Windows 10 Creators Update jednak się spóźni. Na razie o miesiąc
02.01.2017 18:09

Kompilacje testowe, jakie pojawiły się już po lipcowej premierze Anniversary Update, stanowią zapowiedź tego, co zobaczymy w kolejnej dużej aktualizacji Windows 10, Creators Update. Jej premiera została początkowo wyznaczona na „początek 2017”, następnie mówiło się o wiośnie, a nawet konkretyzowało do marca.

Według pisaliśmy o oznaczeniu aktualizacji Redstone 2 jako 1703. Analogia do Anniversary Update (1607 wydanej w lipcu 2016 r.) pozwała stwierdzić, że Redstone 2 ukaże się w marcu roku bieżącego.

Według źródeł MPSU, Creators Update nie zostanie jednak oznaczone jako rzeczone 1703, lecz 1704. Oznacza to że kolejna duża aktualizacja Windowsa nie ukaże się, jak zapowiadano wcześniej, ani na początku roku, ani w marcu, ale w kwietniu właśnie. Oczywiście trudno mieć tutaj jakiekolwiek pretensje: Microsoft nie potwierdził oficjalnie marcowej premiery. Z drugiej strony trudno także określić początkiem roku początek jego drugiego kwartału.

Microsoft wielokrotnie przyzwyczaił nas do sporych opóźnień, czego najdotkliwiej doświadczyli zapewne użytkownicy mobilnego Windowsa. Oczywiście należy tu jeszcze uwzględnić kwestię stopniowego udostępniania aktualizacji w kolejnych regionach, choć aktualizacji będzie można także dokonać ręcznie. Microsoft planuje na 2017 rok dwie duże aktualizacje, druga pojawić ma się pod koniec roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)