Windows 10 Fall Creators Update: zdjęcia i filmy w nowym Story Remix

Windows 10 Fall Creators Update: zdjęcia i filmy w nowym Story Remix

Windows 10 Fall Creators Update: zdjęcia i filmy w nowym Story Remix
11.05.2017 17:51

Podczas wczorajszego otwarcia konferencji Build 2017, Microsoft jasno określił swoje priorytety: w zasadzie całkowicie zmarginalizowany został segment konsumencki, akcent został położony na chmurę Azure. Inaczej ma być dzisiaj – po drugim dniu Builda oczekujemy informacji na temat kolejnej dużej aktualizacji Windowsa 10.

Będzie ona nosić nazwę Fall Creators Update: Microsoft kontynuuje zatem politykę promowania swojego systemu operacyjnego w oparciu o kierowanie go do kreatywnych. I nie chodzi tutaj tylko o implementację funkcji, z którymi Microsoft zwyczajnie na kwietniowe Creators Update nie zdążył. Co zatem zobaczymy już we wrześniu?[img=Zrzutekranu2017-05-11o17.45.17]Story RemixJedną z nowości będzie program Store Remix. Jest on zaawansowaną przeglądarką oraz edytorem zdjęć i filmów zgromadzonych na dysku. Katalogi będzie można przeszukiwać na przykład pod kątem widocznych na zdjęciach osób, dzięki algorytmów rozpoznawania twarzy. Możliwe będzie także współdzielenie galerii z innymi użytkownikami Windowsa 10 przez Internet.

Najważniejszą funkcja jest jednak tworzenie Story. Przykładowym zastosowaniem jest stworzenie kompletnej fotorelacji i zmontowanie filmu z wielu mniejszych klipów właśnie dzięki współdzieleniu zasobów. Na filmach będzie można dodawać notatki, które będą mogły podążać na obrazie za przypiętym do nich ruchomym obiektem w samym filmie.

Obraz

Montowanie filmów, umieszczanie w nich zdjęć, podkładanie muzyki, kadrowanie nakładanie filtrów – wszystko to w zautomatyzowanym procesie. Zgodnie z założeniami Creators Update, edycja multimediów ma być przystępna dla każdego. Dostępne będą tematyczne nastroje, które dostosują filtry, muzykę i montaż do wyboru użytkownika.

Nie zabraknie efektów – Remix 3D to katalog trójwymiarowych animowanych obiektów, które będzie można umieścić w filmie. Filmy i zdjęcia będą przetwarzane przez algorytmy Microsoftu w celu rozpoznawania osób, obiektów i przestrzeni. Dzięki temu efekty specjalne zarezerwowane dla wysokobudżetowych produkcji filmów mają zawitać na pecety z Windowsem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)