Windows 10 i gry z Windows 7: prosty program pozwala włączyć Sapera, Kierki, Mahjonga i inne

Windows 10 i gry z Windows 7: prosty program pozwala włączyć Sapera, Kierki, Mahjonga i inne

W Windows 10 można grać w gry z "siódemki", fot. Oskar Ziomek
W Windows 10 można grać w gry z "siódemki", fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
28.12.2020 09:56

Windows 10 odciął się od poprzednich wersji okienek na wielu płaszczyznach, a jedną z nich jest zestaw oferowanych w standardzie aplikacji, w tym także gier. Wieloletnim użytkownikom Windowsa 7 może więc w "dziesiątce" brakować dobrze znanych Szachów, Mahjonga czy Sapera z klasycznym interfejsem. Na szczęście jest na to rada, o której przypomniał Windows Latest.

Receptą jest bowiem prosty program Windows 7 Games for Windows 8/10 udostępniany w formie archiwum wielkości niecałych 150 MB, po instalacji którego w Windows 10 pojawią się dobrze znane gry, w tym Pasjans, Pasjans – Pająk, Mahjong, Saper, Kierki oraz FreeCell. Wszystkie w stylistyce znanej z Windows 7 i mimo anglojęzycznych nazw przy ikonach – w polskiej wersji językowej.

Wśród gier można znaleźć Mahjonga, fot. Oskar Ziomek.
Wśród gier można znaleźć Mahjonga, fot. Oskar Ziomek.

Oprócz wymienionych wyżej tytułów można tu także znaleźć sieciowe gry, takie jak Internetowa gra Piki, jednak tych nie uda się uruchomić z powodu błędu 0x80041004 – to efekt wyłączenia sieciowych gier ze strony Microsoftu, co ma związek z zakończonym wsparciem dla Windows 7. Po raz ostatni można było w nie grać 21 stycznia 2020 roku.

Lokalnie wszystko działa jednak tak, jak powinno. Gry uruchamiane są w okienkach, których rozmiary można swobodnie zmieniać i nie obawiać się o jakość grafiki – interfejs zostaje odpowiednio przeskalowany. Obsługa gier jest identyczna, jak w Windows 7, więc wszystkie osoby zaznajomione z ich tajnikami poradzą sobie również w Windows 10. Miłej zabawy!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)