Windows 10 i kolejne problemy z aktualizacją. Spadki wydajności i blue screeny

Windows 10 i kolejne problemy z aktualizacją. Spadki wydajności i blue screeny
Karolina Kowasz

16.04.2021 12:20, aktual.: 16.04.2021 12:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zaledwie po dwóch dniach pojawiły się pierwsze problemy związane z kwietniową aktualizacją Windowsa. Wielu użytkowników zgłasza występowanie niestabilność systemu po instalacji poprawki KB5001330.

Na Reddicie pojawiło się kilka wątków, w których użytkownicy Windows 10 wzajemnie informują się o tych samych problemach, które pojawiły się zaraz po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji KB5001330. Wśród opisywanych kłopotów pojawiają się doniesienia o ciągłym restartowaniu się systemu i występowaniu BSOD-ów, a także znaczącym spadku wydajności w grach.

Gracze donoszą, że po zainstalowaniu aktualizacji KB5001330 znacząco spada ilość wyświetlanych klatek na sekundę w wielu tytułach. Ponadto dodają, że poza wyraźnym pogorszeniem się wydajności w grach, sam system także znacząco spowolnił swoje działanie, praktycznie uniemożliwiając codzienną pracę.

Windows 10 – poprawka KB5001330 powoduje problemy? Jest kilka rozwiązań

Wśród poszkodowanych użytkowników znajdują się m.in. posiadacze kart graficznych RTX 3070, RTX 2060 i R5 3600. Jako rozwiązanie problemów z aktualizacją, użytkownicy Reddita polecają sobie wzajemnie wielokrotne instalowanie aktualizacji, aż w końcu zacznie ona poprawnie działać. Inni sugerują także próby ponownej instalacji sterownika do karty graficznej, a w skrajnych przypadkach – przeinstalowanie systemu.

Najłatwiejszym rozwiązaniem wydaje się jednak odinstalowanie problematycznej aktualizacji KB5001330. W tym celu należy wejść w ustawienia systemu, tam wybrać opcję aktualizacji i zabezpieczeń, a następnie kliknąć na Windows Update. Kolejnym krokiem jest wyświetlenie całej historii aktualizacji, która pozwoli nam znaleźć problematyczną wersję KB5001330. Kiedy już ją odnajdziemy należy ją wybrać i kliknąć opcję odinstalowania jej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (167)