Windows 10 ma kolejny problem. Po aktualizacji system blokuje niektóre pliki

Windows 10 ma kolejny problem. Po aktualizacji system blokuje niektóre pliki15.04.2020 10:39
Microsoft informuje o problemach po aktualizacji Windowsa /Fot Shutterstock
Microsoft informuje o problemach po aktualizacji Windowsa /Fot Shutterstock

Wczoraj w ramach wtorkowych aktualizacji Windows 10, Microsoft wprowadził nową łatkę zabezpieczeń [KB4549951] głównie dla przeglądarek Edge i Internet Explorer. Chwilę później firma poinformowała w komunikacie na stronie wsparcia o problemach z niektórymi typami odwołań VBA.

Nowa aktualizacja Windows 10 i nowy błąd – Microsoft znowu nas nie zaskoczył. Tym razem na szczęście nie pojawiają się niebieskie ekrany śmierci, ani problemy z połączeniem internetowym. Nowy błąd pojawia się po zainstalowaniu łatki bezpieczeństwa KB4549951 dla Microsoft Office.

Jeśli nasze urządzenie stało się jego ofiarą, otrzymamy taki komunikat: "Compile error: Can’t find project or library". Błąd pojawia się podczas pracy na wybranych formatach plików: .exe, .ocx, .olb, .tlb i .dll. Mogą zostać zablokowane, jeśli pochodzą z serwerów internetowych, intranetowych czy są pobrane bezpośrednio z internetu.

350322103012380052

"Po zainstalowaniu jednej z aktualizacji zabezpieczeń pakietu Microsoft Office wymienionej w Microsoft Common Vulnerabilities and Exposures CVE-2020-0760, możesz zauważyć, że niektóre typy odwołań VBA są blokowane i pojawia się komunikat o błędzie" - czytamy na stronie wsparcia Microsoftu.

Jak rozwiązać problem nowej aktualizacji Windows 10?

Według informacji podawanych przez firmę, jedynym sposobem na naprawienie usterki, jest zamiana zablokowanych bibliotek lokalnymi. Microsoft zaleca zmianę ustawień w Zasadach Grupy (GPO). Otwórz Edytor lokalnych zasad grupy, a następnie przejdź do obszaru > Ustawienia komputera > Szablony administracyjne > Microsoft Office 2016 > Ustawienia bezpieczeństwa. Ewentualnie sprawdź na stronie Microsoftu, jak korzystać z Zasad Grupy.

350322103012576660

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (262)