Windows 10 ma problem z Eksploratorem plików. Nowa wyszukiwarka się zawiesza

Windows 10 ma problem z Eksploratorem plików. Nowa wyszukiwarka się zawiesza

Windows 10 1909 ma problem z wyszukiwarką w Eksploratorze, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 1909 ma problem z wyszukiwarką w Eksploratorze, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
25.11.2019 12:26

Windows 10 19H2 ma kolejny problem, który może utrudniać codzienną pracę. Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę, że zaktualizowana wyszukiwarka w Eksploratorze czasem nie reaguje na kliknięcia myszą lub całkowicie się zawiesza. Przyczyna póki co nie jest znana.

O problemach w Windows 10 można przeczytać w wątku na stronie pomocy technicznej Microsoftu. Pierwszy wpis pojawił się już dzień po upublicznieniu Windowsa 10 1909 w pierwszej połowie listopada, kiedy to zwrócono uwagę na wyłączone menu kontekstowe, co wymusza korzystanie ze skrótów klawiszowych, by wkleić tekst.

Kłopotliwa wyszukiwarka w Eksploratorze Windows 10 19H2.
Kłopotliwa wyszukiwarka w Eksploratorze Windows 10 19H2.

Jak jednak zauważył Windows Latest, niedawno rozmowę uzupełniły wypowiedzi użytkowników Windows 10, którzy zwracają uwagę na zawieszającą się wyszukiwarkę. Problemem ma być między innymi bardzo wolne reagowanie na kombinację Ctrl+F. Sam mogę się dołączyć do tej krytyki – w moim przypadku wyszukiwarka w Eksploratorze niekosekwentnie rozpoczyna automatyczne wyszukiwanie podczas wpisywana frazy, a niekiedy przez kilka sekund nie reaguje na polecenia myszy.

Wszystko wskazuje na to, że problemów nie da się póki co obejść. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i zaczekać na kolejne aktualizacje Windows 10. Następne zbiorcze poprawki mogą trafić do systemu jeszcze w tym tygodniu.

Windowsa 10 19H2 można pobrać nie tylko przez Windows Update, ale także z pomocą Asystenta Aktualizacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (104)