Windows 10: problem z drukowaniem? Microsoft podał rozwiązanie

Strona głównaWindows 10: problem z drukowaniem? Microsoft podał rozwiązanie
19.09.2021 14:03
Drukarka
Drukarka
Źródło zdjęć: © Pixabay

Windows 10 może po raz kolejny sprawiać problemy z drukarkami. Microsoft poinformował, że kłopoty pojawiają się po instalacji wydanej w sierpniu aktualizacji KB5005033 i późniejszych. Użytkownicy mogą ominąć problemy sprawdzając sterowniki.

Korzystający z Windows 10 mają kolejny powód, by ponarzekać na jakość implementacji obsługi drukarek w systemie. Microsoft przyznał, że po instalacji sierpniowych i późniejszych łatek mogą wystąpić problemy z drukowaniem, w tym przypadku w parze z drukarkami z obsługą funkcji Point and Print.

Kłopot w Windows 10 polega na nieuzasadnionym pytaniu przez system o zaufanie do danej drukarki przy każdej próbie dostępu do serwera druku lub podczas próby połączenia. Aby wyrazić zgodę na połączenie, konieczne jest posiadanie konta z uprawnieniami administratora. Jak podaje Microsoft, źródłem problemu jest zgrzyt podczas wymiany informacji o wersji sterowników po stronie serwera oraz drukarki.

Windows 10: łatka na lukę 0-day już dostępna - nie odwlekaj instalacji
Windows 10: łatka na lukę 0-day już dostępna - nie odwlekaj instalacji

Co ciekawe, problem jest już teoretycznie rozwiązany. Microsoft tłumaczy, że użytkownicy Windows 10 doświadczający kłopotów z drukowaniem mogą jedynie skontrolować wersje sterowników drukarki i zainstalować najnowsze. O szczegółach można przeczytać na stronie polskiej pomocy technicznej.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (107)