Windows 10 sam pobierze i zainstaluje sterowniki przez Windows Update

Windows 10 sam pobierze i zainstaluje sterowniki przez Windows Update

Windows 10 sam pobierze i zainstaluje sterowniki przez Windows Update
13.12.2016 14:18

W październiku Microsoft ogłosił, że nadchodząca Creators Update dla Windowsa 10 przyniesie także udogodnienia dla graczy. Mowa była głównie o integracji z serwisem streamingowym Beam, ale dziś wiemy już na ten temat więcej.

Z gamingowych nowości, jakie trafią do Creators Update, będą mogli skorzystać nie tylko gracze, którzy lubią współdzielić rozrywkę ze znajomymi. Jak informuje Thurrott, Microsoft przygotowuje także pewne ułatwienia, z których korzystać będą mogli wszyscy: Windows 10 będzie automatycznie pobierał sterowniki z Windows Store.

Microsoft jest zadania, że nieaktualne sterowniki dramatycznie mogą wpłynąć na satysfakcję z rozgrywki i grywalność w ogóle. Korporacja zauważa także, że nie każdy gracz pilnie śledzi premiery kolejnych kompilacji sterowników. Windows 10 z zainstalowaną Creators Update całkowicie wyręczy graczy i pobierze najnowsze wersje sterowników i będzie je aktualizował przez Windows Update.

Oczywiście może to spowodować pewne problemy: proces pobierania i aktualizacji sterowników przez Windows Update zmniejszy kontrole użytkownika nad tym, jaka wersja oprogramowania zainstalowana jest na jego komputerze. A trudno stwierdzić, aby producenci sprzętu byli w tworzeniu sterowników nieomylni.

Swoje za uszami ma także Microsoft, który zrobił naprawdę wiele, i był przy tym bardzo skuteczny, aby Windows 10 stał się jedyną słuszną platformą dla graczy. A taki monopol pozwala na dość dyskusyjne praktyki, jak choćby izolowanie w trybie wieloosobowym graczy kupujących gry w Windows Store.

O tym, jak zautomatyzowany mechanizm pobierania sterowników z wykorzystaniem Windows Store i automatycznych aktualizacji Windows Update będzie sprawował się w praktyce, dowiemy się już wiosną, gdy Microsoft udostępni Creators Update.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)