Windows 10 wykryje, że nie siedzimy przed komputerem i sam go zablokuje

Strona głównaWindows 10 wykryje, że nie siedzimy przed komputerem i sam go zablokuje
10.01.2017 17:40
Windows 10 wykryje, że nie siedzimy przed komputerem i sam go zablokuje

Jedną z nowości jaką przyniósł Windows 10 była funkcja Windows Hello, czyli biometryczne logowanie. Nie musimy już wprowadzać hasła, system ma domyślnie zaimplementowane opcje odblokowania za pomocą odczytu linii papilarnych, rysów twarzy czy tęczówki oka. Wraz z kolejną dużą aktualizacją otrzymamy funkcję przeciwną – Dynamic Lock.

bETCcEWJ

Członkowie programu Windows Insider korzystający z szybkiego pierścienia aktualizacji, otrzymali testową kompilację oznaczoną numerem 15002. Przyniosła ona całkiem sporą dawkę nowości, które prawdopodobnie zobaczymy także w Creators Update. Jedną z najciekawszych nowych funkcji jest dynamiczne blokowanie urządzenia.

źródło: windowscentral.com
źródło: windowscentral.com

W ustawieniach logowania Windows 10 znajdziemy funkcję Dynamic Lock, której zadaniem jest automatyczne blokowanie komputera, jeśli się od niego oddalimy. Nie jest jeszcze pewne, w jaki dokładnie sposób będzie ona działać. Jednak najpewniej nie będzie ograniczona do prostego blokowania sprzętu po kilku czy kilkunastu minutach nieaktywności. Dynamic Lock ma wykorzystać kamerkę lub także czujniki do ustalenia, czy użytkownik znajduje się przed urządzeniem. Jeśli nie zostanie wykryty, Windows 10 automatycznie się zablokuje.

bETCcEWL

Jeśli faktycznie Dynamic Lock będzie odpowiednikiem Windows Hello, tyle, że automatycznie blokującym sprzęt, to zyskamy bardzo dobrą opcję zapewniającą bezpieczeństwo. Sprawdzi się ona chociażby w firmach. Nie będziemy musieli się martwić, czy wychodząc zablokowaliśmy komputer, bowiem jeśli nie wykryje on naszej obecności, to zrobi to automatycznie. Potem wystarczy, że usiądziemy, a Windows Hello zapewni szybkie odblokowanie po rozpoznaniu konkretnego pracownika.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bETCcEWV
Komentarze (86)
bETCcEXH