Windows 10 wyświetla „ciekawostki” na ekranie blokady, naprawdę to reklamy

Windows 10 wyświetla „ciekawostki” na ekranie blokady, naprawdę to reklamy

Windows 10 wyświetla „ciekawostki” na ekranie blokady, naprawdę to reklamy
25.02.2016 12:50

Dziś część użytkowników Windowsa 10 mogła być zaskoczona, być może nawet pozytywnie, nową grafiką stanowiącą tło ekranu powitalnego tego systemu. Zamiast dotychczasowego, ujrzeli oni bowiem efektowny obrazek przedstawiający Larę Croft z najnowszej odsłony serii Rise of the Tomb Raider. Trzeba przyznać, że taki widok jest znacznie ładniejszy niż większość domyślnych ekranów, ale stanowi także problem. Jest to bowiem reklama i może być ich wkrótce więcej.

Źródło: howtogeek.com
Źródło: howtogeek.com

O całej sprawie donosi serwis How-To Geek. Trzeba przyznać, że aby na ekranie powitalnym, czy też ekranie blokady, Windowsa 10 została wyświetlona reklama musi zostać spełnionych kilka warunków. Trudno jednak stwierdzić, aby użytkownik był świadomy wyrażania zgody na prezentowanie w tle materiałów reklamowych. Są one bowiem ukryte pod nazwą „ciekawostki”.

W przypadku tej konkretnej instalacji Windowsa, zamiana tła ekranu była możliwa w związku z wcześniejszą konfiguracją w panelu Personalizacja. Dostępna jest tam opcja wyboru Windows spotlight jako dostawcy zdjęć dla tła. Aby uniknąć wyświetlana reklam należy jednak zrezygnować z tej możliwości. Następnie konieczne jest odznaczenie dostępnego poniżej pola, które Microsoft określił jako umożliwiające wyświetlanie porad czy ciekawostek na ekranie blokady.

Obraz

Ponadto już na samym ekranie powitalnym widoczny jest przycisk pozwalający na wyrażenie swojej opinii o oglądanej reklamie: użytkownik może wybrać stwierdzić, że grafika mu się podoba lub nie. Oczywiście wybranie drugiej opcji nie poskutkuje wyłączeniem reklam a pojawieniem się następne. Nie wiadomo jak dotąd, w przypadku jak wielu instalacji występuje „nowa funkcja”. Jasnym jest natomiast, że dzięki Microsoftowi niewykorzystana przestrzeń ekranu blokady w końcu znalazła swoje zastosowanie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (104)