Windows 10 z wygodniejszą zmianą odświeżania ekranu. Można testować na kanale Dev

Windows 10 z wygodniejszą zmianą odświeżania ekranu. Można testować na kanale Dev

Windows 10 pozwoli wygodniej zmieniać opcje ekranu, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 pozwoli wygodniej zmieniać opcje ekranu, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
15.10.2020 16:38

Windows 10 już wkrótce otrzyma nową opcję w ustawieniach, która powinna spodobać się przede wszystkim graczom. W kompilacji 20236, która jest już dostępna dla testerów na kanale Dev, pojawiła się bowiem między innymi możliwość zmiany częstotliwości odświeżania monitora z poziomu ustawień ekranu w głównych ustawieniach systemu.

Zmiana w zakresie modyfikowania odświeżania ekranu nie jest oczywiście jedyną w tym wydaniu "dziesiątki". Do niektórych testerów Windows 10 trafia także modyfikacja systemowej wyszukiwarki, która będzie w ich przypadku wyświetlać kilka ostatnich wyszukiwanych fraz, by ułatwić znalezienie podobnych elementów. Microsoft na tym etapie tylko testuje, jak takie rozwiązanie mogłoby sprawdzić się w praktyce.

W Windows 10 pojawi się nowa opcja w ustawieniach ekranu, fot. Microsoft.
W Windows 10 pojawi się nowa opcja w ustawieniach ekranu, fot. Microsoft.
Jako fan gier wieloosobowych dość często zmieniam częstotliwość odświeżania ekranu. Niekiedy monitory 240 Hz posiadają kilka trybów, np. 60/ 100/ 120/ 144/ 200/ 240 Hz. Aktualnie, aby zmienić częstotliwość odświeżania, trzeba się przekopać przez PPM Ustawienia Ekranu Zaawansowane Ustawienia Wyświetlania Właściwości Wyświetlacza i wreszcie wybrać listę trybów lub zmienić częstotliwość w zakładce "Monitor". To spore i niepotrzebne utrudnienie. Teraz będzie po prostu wygodniej i bardzo mnie to cieszy. Z pewnością Microsoft mógłby jeszcze lepiej zadbać o komfort użytkowników w tej kwestii.
Arkadiusz Stando

Poza tym w Windows 10 Build 20236 można znaleźć głównie poprawki. Microsoft rozwiązał między innymi błąd powodujący nieuzasadnione wyłączanie się aplikacji z pakietu Office, wielokrotne instalowanie tych samych aktualizacji aplikacji oraz źródło problemu 0x800F0247, który mógł występować podczas próby instalacji sterowników. O wszystkich zmianach można przeczytać na blogu Windows.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)