Windows 10 z wygodniejszą zmianą odświeżania ekranu. Można testować na kanale Dev

Windows 10 z wygodniejszą zmianą odświeżania ekranu. Można testować na kanale Dev15.10.2020 16:38
Windows 10 pozwoli wygodniej zmieniać opcje ekranu, fot. Oskar Ziomek
Windows 10 pozwoli wygodniej zmieniać opcje ekranu, fot. Oskar Ziomek

Windows 10 już wkrótce otrzyma nową opcję w ustawieniach, która powinna spodobać się przede wszystkim graczom. W kompilacji 20236, która jest już dostępna dla testerów na kanale Dev, pojawiła się bowiem między innymi możliwość zmiany częstotliwości odświeżania monitora z poziomu ustawień ekranu w głównych ustawieniach systemu.

Zmiana w zakresie modyfikowania odświeżania ekranu nie jest oczywiście jedyną w tym wydaniu "dziesiątki". Do niektórych testerów Windows 10 trafia także modyfikacja systemowej wyszukiwarki, która będzie w ich przypadku wyświetlać kilka ostatnich wyszukiwanych fraz, by ułatwić znalezienie podobnych elementów. Microsoft na tym etapie tylko testuje, jak takie rozwiązanie mogłoby sprawdzić się w praktyce.

W Windows 10 pojawi się nowa opcja w ustawieniach ekranu, fot. Microsoft.
W Windows 10 pojawi się nowa opcja w ustawieniach ekranu, fot. Microsoft.
Jako fan gier wieloosobowych dość często zmieniam częstotliwość odświeżania ekranu. Niekiedy monitory 240 Hz posiadają kilka trybów, np. 60/ 100/ 120/ 144/ 200/ 240 Hz. Aktualnie, aby zmienić częstotliwość odświeżania, trzeba się przekopać przez PPM Ustawienia Ekranu Zaawansowane Ustawienia Wyświetlania Właściwości Wyświetlacza i wreszcie wybrać listę trybów lub zmienić częstotliwość w zakładce "Monitor". To spore i niepotrzebne utrudnienie. Teraz będzie po prostu wygodniej i bardzo mnie to cieszy. Z pewnością Microsoft mógłby jeszcze lepiej zadbać o komfort użytkowników w tej kwestii.

Arkadiusz Stando

Poza tym w Windows 10 Build 20236 można znaleźć głównie poprawki. Microsoft rozwiązał między innymi błąd powodujący nieuzasadnione wyłączanie się aplikacji z pakietu Office, wielokrotne instalowanie tych samych aktualizacji aplikacji oraz źródło problemu 0x800F0247, który mógł występować podczas próby instalacji sterowników. O wszystkich zmianach można przeczytać na blogu Windows.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)