Windows 10 za 2 dolary. Microsoft przymyka oko na błąd w swoim sklepie

Windows 10 za 2 dolary. Microsoft przymyka oko na błąd w swoim sklepie

Windows 10 za 2 dolary. Microsoft przymyka oko na błąd w swoim sklepie
03.08.2015 13:22, aktualizacja: 03.08.2015 13:35

W ciągu ostatnich miesięcy sporo niejasności narosło wokół licencjonowania Windowsa 10 i tego, czy aktualizacja do nowej wersji systemu operacyjnego rzeczywiście będzie darmowa. Na te pytania odpowiedzieliśmy już w dniu premiery. Jak się jednak okazuje, w sklepie Microsoftu pojawił się przed miesiącem błąd, dzięki któremu niektórzy użytkownicy mogli zakupić Windowsa 10 za dwa dolary.

W Polsce Windowsa 10 w wersji Home można nabyć za niemal 580 złotych, natomiast wersję Pro za niecałe 1200. Chodzi oczywiście o obrazy ISO dostępne w oficjalnym sklepie Microsoftu, przeznaczone dla użytkowników, którzy nie kwalifikują się do bezpłatnej aktualizacji. Na początku zeszłego miesiąca, w wyniku błędu, te same obrazy można było zamówić za jedyne dwa dolary.

Obraz

Obawy wywołały problemy z aktywacją zakupionego za równowartość nieco ponad siedmiu złotych oprogramowania. Jego nabywcy skontaktowali się w tej sprawie z Microsoftem. Firma zadeklarowała, że problemy z aktywacją wynikają z przeciążenia serwerów i wkrótce (maksymalnie w ciągu 30 dni) będzie ona możliwa. Wbrew oczekiwaniom, Microsoft w żaden sposób nie unieważnił transakcji czy też nie wymusił na urodzonych w czepku nabywcach dopłaty.

Oczywiście aktualnie nie ma możliwości wykorzystania podobnego błędu. Nie jest znana choćby szacunkowa liczba użytkowników, którym udało się nabyć legalnie obrazu ISO Windowsa 10 za co najmniej sześćdziesięciokrotnie niższą cenę. Można jednak zakładać, że ich liczba nie jest zbyt duża, skoro Microsoft zdecydował się na tak wspaniałomyślny gest.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)