Windows 10X z Modern Standby. Natychmiastowe wybudzanie jak u smartfonów

Windows 10X z Modern Standby. Natychmiastowe wybudzanie jak u smartfonów

fot. Marques Brownlee/YouTube
fot. Marques Brownlee/YouTube
28.12.2020 10:54

Windows 10X to nowa wariacja systemu operacyjnego Microsoftu, skierowana dla urządzeń 2w1, a także nadchodzących produktów z podwójnymi ekranami. Ma ona wprowadzić zmiany, do jakich od dawna jesteśmy przyzwyczajeni w smartfonach.

Modern Standby, bo o nim mowa, to mechanizm natychmiastowego wybudzenia urządzenia, który zarazem gwarantuje nieprzerwany dostęp do sieci. Dzięki temu, nawet gdy odejdziemy od komputera, a jego ekran zostanie wygaszony - nasze aplikacje zaktualizują się w tle.

Obsługa tego trybu wybudzania została właśnie potwierdzona w oficjalnej dokumentacji Microsoftu. Wiadomo również, że ustawienia tego nie da się zmienić z poziomu BIOS-u, a przeskoczenie z tradycyjnego modelu usypiania (S3) komputera na Modern Standby będzie wymagać całkowitej reinstalacji systemu operacyjnego. Co ciekawe, Modern Standby obsłuży także "standardowy" Windows 10.

Windows 10X ma obsługiwać aplikacje internetowe (tak zwane PWA), które często otrzymują uaktualnienia w ten sposób, a więc jest to jak najbardziej przydatna zmiana.

Warto podkreślić, że technologia Modern Standby nie jest nowa - opracował ją Intel w ramach inicjatywy Project Athena.

Brak szerszego wprowadzenia Modern Standby jako standardu w całej branży do tej pory hamował potencjał laptopów z Windowsem 10. Pierwsze komputery przenośne z Windows 10X mają trafić do sprzedaży w pierwszej połowie 2021 roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)