Windows 11 dostał eksperymentalną funkcję wyszukiwania w kompilacji 22598

Windows 11 dostał eksperymentalną funkcję wyszukiwania w kompilacji 22598

Windows Spotlight
Windows Spotlight
Źródło zdjęć: © Microsoft
Karolina Kowasz
14.04.2022 19:48, aktualizacja: 14.04.2022 20:15

Kompilacja 22598 dla Windowsa 11 jest już dostępna na kanałach Dev oraz Beta. Co ciekawe, ponieważ Microsoft szykuje się do wydania Sun Valley 2, użytkownicy nie powinni się spodziewać poważnych nowości w tym wydaniu.

W kompilacji 22598 użytkownicy nie znajdą znaczących nowych funkcji czy ulepszeń. Wydana aktualizacja skupia się niemalże wyłącznie na poprawkach błędów, które pojawiły się w systemie w przeciągu ostatnich miesięcy. Są jednak pewne niuanse, które mogły uciec mniej spostrzegawczym użytkownikom Windows 11.

Poprawki i nowości w kompilacji 22598

Ograniczona liczba niejawnych testerów może się spodziewać Windows Spotlight (wraz z tapetami 4K) na pulpicie włączonego jako domyślne tło. Deweloperzy zaktualizowali również podpowiedź na ikonie głośności, aby informowała użytkownika o fakcie korzystania z funkcji dźwięku przestrzennego.

Co ważniejsze, w tym wydaniu wybrani testerzy będą mogli zobaczyć jedną z eksperymentalnych funkcji, która ma być jednym z dodatkowych sposobów pomagania w uzyskiwaniu szybkiego dostępu do interesujących treści za pomocą pola wyszukiwania.

Nowości pojawiły się także w programie Media Player. Użytkownik może teraz przełączać się pomiędzy dwoma różnymi widokami na stronie wykonawcy podczas przeglądania kolekcji. Dostępne jest również nowe menu kontekstowe, z którego można otwierać nowe pliki bez przechodzenia na inną stronę.

Nowy widok albumu w programie Media Player.
Nowy widok albumu w programie Media Player.© Microsoft

Twórcom nie tylko udało się rozwiązać problem dotyczący fokusu klawiatury na pasku zadań, ale również kłopot związany ze zdarzeniami ruchu myszy, które okazjonalnie nie były przekazywane do aplikacji. Dodatkowo ikony powinny teraz wyświetlać się bez problemów po ponownym otworzeniu. Z drobniejszych błędów zaś, niektórych może ucieszyć informacja o naprawieniu wyświetlania chińskich znaków w kalendarzu księżycowym.

Pełną listę naprawionych błędów można znaleźć we wpisie na temat kompilacji 22598. W przypadku tej kompilacji, twórcy zdecydowali się na wypuszczenie obrazów ISO. Osoby zainteresowane mogą je pobrać z oficjalnej strony Microsoftu.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (95)