Windows 11 i zmiany - nowe wskaźniki głośności, jasności i nie tylko

Windows 11 i zmiany - nowe wskaźniki głośności, jasności i nie tylko

"Stare" wskaźniki w Windows 11
"Stare" wskaźniki w Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
13.01.2022 09:23

Kolejne wydanie Windows 11 trafiło do testerów w programie Insider. Tym razem chodzi o kompilację 22533 udostępnioną na kanale Dev, w której pojawia się kilka istotnych zmian. Wśród nich miły dla oka drobiazg - nowe wskaźniki dotyczące obsługi sprzętu.

Windows 11 dostał w testowej wersji odświeżone wskaźniki głośności, jasności, trybu samolotowego, kamery, podświetlenia klawiatury i prywatności. Microsoft pokazuje na przykładzie głośności, że nie przypominają już tych z Windowsa 10 nie tylko w kwestii wizualnej, ale także zmieniły położenie na ekranie. Teraz będą wyświetlane w poziomie, tuż nad paskiem zadań. Są tez od startu zgodne z jasnym i ciemnym motywem systemu.

Nie jest to jednak jedyna zmiana w tym wydaniu. Ponadto naprawiono szereg błędów i wprowadzono kilka mniejszych poprawek. Usunięto m.in. przyczynę błędu 0x8007012a, na który można było trafić podczas aktualizowania sterowników, poprawiono konsekwencję działania wskaźnika Wi-Fi na pasku zadań i wyeliminowano problem powodujący zawieszanie się Eksploratora podczas korzystania z kilku monitorów.

Nowy wskaźnik głośności w testowym Windows 11
Nowy wskaźnik głośności w testowym Windows 11© Microsoft

O wszystkich nowościach w tym wydaniu Windows 11 można przeczytać na Blogu Windowsa. Microsoft jest oczywiście świadomy, że także temu wydaniu towarzyszą inne błędy, które tłumaczy we wpisie. W kontekście aktualizacji Windowsa 11 warto pamiętać, że za nami jest już styczniowy Łatkowy Wtorek, wobec czego warto zajrzeć do Windows Update i zadbać o instalację najnowszych poprawek bezpieczeństwa.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)