Windows 11: jak przenieść ikony paska zadań?

Windows 11: jak przenieść ikony paska zadań?

Windows 11: jak przenieść pasek zadań?
Windows 11: jak przenieść pasek zadań?
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Krzysztof Fiedor
Krzysztof Fiedor
15.04.2022 14:51, aktualizacja: 13.06.2022 07:38

Przeniesienie ikon paska zadań w Windows 11 to bardzo prosta czynność. Mogłoby się wydawać, że zrobimy to identycznie jak w Windowsie 10 czy 8. Nic bardziej mylnego. Nowi użytkownicy mogą stanąć przed nie lada wyzwaniem.

Windows 11 to najnowszy system operacyjny firmy Microsoft. Choć na rynku jest stosunkowo od niedawna, to już zaskarbił sobie rzesze zadowolonych użytkowników. Poruszanie się po systemie nie jest identyczne jak w poprzednich wersjach i nawet najprostsze czynności mogą nastręczać pewnych problemów.

Windows 11: jak przenieść ikony paska zadań?

Domyślnie ikony paska zadań w Windows 11 są umiejscowione na środku, u dołu ekranu. Można je przenieść na lewo, jednak samego paska (jak miało to miejsce w Windows 10 czy wcześniejszych) - niestety nie. Microsoft oficjalnie podał, że nie przewiduje w najbliższym czasie rozszerzenia możliwości przenoszenia paska na krawędzie.

Oto najszybsza metoda przeniesienia ikon paska zadań w Windows 11. W pierwszym kroku klikamy prawym przyciskiem myszki na pasku zadań i wybieramy USTAWIENIA PASKA ZADAŃ.

Windows 11: menu Personalizacja-Pasek Zadań
Windows 11: menu Personalizacja-Pasek Zadań© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

W nowym oknie, odnajdujemy opcję ZACHOWANIA PASKA ZADAŃ. Po rozwinięciu, na pierwszej pozycji zobaczymy pole wyboru przy opcji WYRÓWNANIE PASKA ZADAŃ.

Windows 11: Zachowanie Paska
Windows 11: Zachowanie Paska© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

Mamy tu zaledwie dwie opcje W LEWONA ŚRODKU. Po wybraniu jednej z nich pasek narzędzi odpowiednio się przesunie.

Windows 11: pasek przesunięty na lewo
Windows 11: pasek przesunięty na lewo© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

Jak widać, ikony paska zadań przeniesiemy tylko na małej przestrzeni pulpitu. Dziwi nieco takie ograniczenie personalizacji, a jeszcze bardziej dziwi deklaracja Microsoftu, że nie planuje prac nad taką funkcjonalnością. Choć Windows 11 został pozytywnie przyjęty, niektóre wdrożone rozwiązania, mogą zaskoczyć nawet długoletnich użytkowników produktów spod znaku Microsoft.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)