Windows 11: wkrótce koniec bałaganu z Microsoft Teams

Windows 11: wkrótce koniec bałaganu z Microsoft Teams

Microsoft Teams w Windows 11
Microsoft Teams w Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
14.03.2024 13:54

Użytkownicy Windowsa 11 wkrótce odetchną z ulgą, chcąc znaleźć odpowiednie wydanie aplikacji Teams, by przeprowadzić telekonferencję. Microsoft zauważył problem z równolegle funkcjonującymi wersjami programu dla użytkowników prywatnych oraz zawodowych i z kontami szkolnymi.

Windows 11 24H2, który pojawi się na rynku w drugiej połowie roku, trafi do komputerów z odświeżoną wersją aplikacji Microsoft Teams. Co istotne, będzie ona od tego momentu wspólna dla użytkowników kont prywatnych, służbowych i szkolnych. Obecnie Teams występuje w kilku wersjach i jeśli z komputera korzysta wiele osób z różnymi kontami (lub jedna, która jednocześnie na przykład studiuje, pracuje i łączy się przez Teams z rodziną), widok "kilku Teamsów" na liście aplikacji nie powinien zaskakiwać.

Jak zwraca uwagę Windows Central na podstawie wpisu blogowego Microsoftu o testowym wydaniu, nie są to jedyne zmiany związane z aplikacją. Nowy Teams zaoferuje także nieco odświeżony interfejs, który ułatwi przełączanie się pomiędzy różnymi kontami, na które zalogowany jest dany użytkownik.

Teams z nowym menu pozwalającym dodawać konta do aplikacji
Teams z nowym menu pozwalającym dodawać konta do aplikacji© Microsoft

Co ciekawe, unifikacja aplikacji nie oznacza pozbawienia użytkowników możliwości jednoczesnego korzystania z Teams na potrzeby zawodowe i prywatne. W programie pojawi się przycisk, który pozwoli uruchomić obydwa konta w odrębnych instancjach, które będą reprezentować odrębne ikony na pasku zadań. Będą także inne zmiany, w tym możliwość dołączania do istniejących spotkań jako gość, bez logowania się z wykorzystaniem konkretnego konta zapamiętanego w aplikacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Data premiery Windowsa 11 24H2 nie jest jeszcze znana, ale w praktyce aktualizacji systemu należy spodziewać się najwcześniej w połowie roku, a raczej jesienią. Chociaż poprawiony Teams jest już teraz testowany w ramach programu Insider, minie więc jeszcze dobrych kilka miesięcy, nim z aplikacji skorzystają użytkownicy czekający na aktualizację w stabilnym wydaniu Windowsa 11.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)