Windows 11 niewłaściwie wyświetla kolory. Microsoft analizuje usterkę

Windows 11 niewłaściwie wyświetla kolory. Microsoft analizuje usterkę

Microsoft Windows 11
Microsoft Windows 11
Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Oskar Ziomek
27.12.2021 12:20

Windows 11 ma problem z właściwym wyświetlaniem kolorów w przypadku niektórych ekranów. W efekcie użytkownicy opierający swoją pracę na edycji zdjęć i filmów nie mogą dalej korzystać z systemu i mieć zaufania do wyświetlanych barw.

Problem został już zauważony przez Microsoft i potwierdzono prace nad łatką. Wstępnie ustalono, że usterka dotyczy Windowsa 11 21H2 i dotyka użytkowników korzystających z wybranych ekranów z HDR. Jak ogólnikowo tłumaczą twórcy, w wyniku nieoczekiwanych błędów, niektóre aplikacje wykorzystujące API Win32 mogą niewłaściwie renderować kolory, a szczególnie biel - zamiast niej wyświetlając szarości lub żółcie.

Microsoft informuje, że prace nad aktualizacją Windowsa 11 już trwają, ale łatka pojawi się dopiero pod koniec stycznia 2022 roku. Użytkownicy, których dotyka problem, w praktyce mogą więc mieć spory kłopot z dalszym korzystaniem z komputera, jeśli bezbłędne renderowanie kolorów jest im potrzebne na przykład do edycji grafiki.

Jak zwraca uwagę Windows Latest, w Windows 11 można też trafić na kilka innych błędów. Po instalacji grudniowego pakietu KB5008215 pojawiają się między innymi problemy z wydajnością dysków SSD, ale także z samą instalacją innych aktualizacji.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)