Windows 11: nowy klient OneDrive'a trafił na serwery Microsoftu

Windows 11: nowy klient OneDrive'a trafił na serwery Microsoftu

Windows 11
Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
04.07.2022 09:06, aktualizacja: 04.07.2022 09:37

Windows 11 zyska nową aplikację do obsługi chmury OneDrive. Na serwerach Microsoftu pojawił się niezapowiedzianie instalator, który pozwala pobrać nowy program przygotowany w oparciu o WinUI. To najwyższy czas - obecnie aplikacja wizualnie nie pasuje do Windowsa 11.

Windows 11 rozwijany jest na wielu frontach i jak się okazuje, jednym z nich jest aspekt integracji z internetowym dyskiem OneDrive. Jak zwrócił uwagę Windows Latest, na serwerach Microsoftu pojawił się "wyciek" i nowy klient OneDrive'a stworzony od podstaw z wykorzystaniem elementów WinUI Windowsa 11. W końcu aplikacja będzie wyglądać tak, jak powinna od początku Windowsa 11 w ubiegłym roku.

Obecnie aplikacja do obsługi OneDrive'a jest bowiem miksem stylistycznym elementów z Windowsa 11, 10 i wcześniejszych wydań. Obsługuje się ją głównie z poziomu paska zadań, gdzie przejście do ustawień z nowoczesnego okna podglądu ostatnio synchronizowanych plików, prowadzi do podstawowego okna opcji wizualnie pamiętającego czasy Windowsa sprzed lat.

Nowy klient OneDrive'a
Nowy klient OneDrive'a© Windows Latest

Odświeżona wersja OneDrive'a wygląda dużo lepiej i spójnie z głównymi ustawieniami Windowsa 11. W kilku zakładkach użytkownik będzie tu mógł szybko skontrolować ustawienia synchronizacji, konta (w tym dodać dodatkowe, na przykład firmowe) oraz powiadomień. Na razie nie wiadomo, kiedy aplikacja zostanie oficjalnie udostępniona użytkownikom Windowsa 11. Można zakładać, że najbliższa okazja to premiera wydawania 22H2 całego systemu, które spodziewane jest na jesień.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)