Windows 7 i Windows Server 2008 R2 - po premierze

Strona głównaWindows 7 i Windows Server 2008 R2 - po premierze
22.10.2009 19:56

Teraz już oficjalnie - systemy Windows 7 i Windows Server 2008 R2 zostały wydane i są dostępne w sprzedaży na całym świecie.

Główna impreza premierowa trwa właśnie w Nowym Jorku. Spotkanie otworzył Steve Ballmer, dyrektor zarządzający w firmie Microsoft. Nigdy nie było lepszego czasu na bycie komputerem niż teraz, z Windows 7 - mówił nawiązując do głośnej kampanii marketingowej I'm a PC. Kompletny zapis jego godzinnego wystąpienia dostępny jest w formie streamingu na specjalnej stronie premierowej Microsoftu.

Windows 7 w sprzedaży dostępny jest od dzisiaj, ale przypominamy, że już od dłuższego czasu finalną wersję może bezpłatnie pobrać każdy zainteresowany przetestowaniem Siódemki. Microsoft udostępnił wersję ewaluacyjną systemu Windows 7 Enterprise (funkcjonalnie identycznej jak Ultimate), która działa przez 90 dni od momentu instalacji. Można ją pobrać z naszego vortalu z działu SYSTEMY -> Windows. Z witryny Microsoftu można także pobrać (także w formacie VHD) 180-dniową wersję ewaluacyjną Windows Server 2008 R2.

Nie trzeba jednak pobierać i instalować wersji ewaluacyjnej, by poznać nowy system - w vortalu dobreprogramy w czasie trwającego kilka miesięcy programu beta przygotowywaliśmy szereg publikacji poświęconych Siódemce. Przede wszystkim polecamy lekturę ilustrowanego artykułu Co nowego w Windows 7?, który w skondensowanej formie przedstawia wszystkie najważniejsze nowości. Następnie proponujemy zapoznanie się z dostępnymi edycjami systemu Windows 7 oraz możliwymi ścieżkami uaktualnienia z poprzednich wersji Windows. Administratorom, inżynierom systemowym i innym zaawansowanym użytkownikom polecamy także lekturę artykułu Przegląd nowości w Windows Server 2008 R2 opublikowanego w serwisie TechIT.

Warto też obejrzeć demonstrację pokazującą nowy system w akcji. Pomimo tego, że prezentacja oparta jest na wersji beta, jej obejrzenie umożliwi poznanie ogólnego obrazu systemu i niektórych jego funkcji. Szczególnie polecamy demonstrację polskiej wersji językowej systemu wykonanej na Windows 7 RC. Po zapoznaniu się ze wszystkimi informacjami o Siódemce zapraszamy do dyskusji na naszym forum, gdzie już od dłuższego czasu prężnie działa dział poświęcony Windows 7.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)