Windows 7 i Windows Server 2008 R2 - po premierze

Wojciech Kowasz

22.10.2009 19:56, aktual.: 22.10.2009 20:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Teraz już oficjalnie - systemy Windows 7 i Windows Server 2008 R2 zostały wydane i są dostępne w sprzedaży na całym świecie.

Główna impreza premierowa trwa właśnie w Nowym Jorku. Spotkanie otworzył Steve Ballmer, dyrektor zarządzający w firmie Microsoft. Nigdy nie było lepszego czasu na bycie komputerem niż teraz, z Windows 7 - mówił nawiązując do głośnej kampanii marketingowej I'm a PC. Kompletny zapis jego godzinnego wystąpienia dostępny jest w formie streamingu na specjalnej stronie premierowej Microsoftu.

Windows 7 w sprzedaży dostępny jest od dzisiaj, ale przypominamy, że już od dłuższego czasu finalną wersję może bezpłatnie pobrać każdy zainteresowany przetestowaniem Siódemki. Microsoft udostępnił wersję ewaluacyjną systemu Windows 7 Enterprise (funkcjonalnie identycznej jak Ultimate), która działa przez 90 dni od momentu instalacji. Można ją pobrać z naszego vortalu z działu SYSTEMY -> Windows. Z witryny Microsoftu można także pobrać (także w formacie VHD) 180-dniową wersję ewaluacyjną Windows Server 2008 R2.

Nie trzeba jednak pobierać i instalować wersji ewaluacyjnej, by poznać nowy system - w vortalu dobreprogramy w czasie trwającego kilka miesięcy programu beta przygotowywaliśmy szereg publikacji poświęconych Siódemce. Przede wszystkim polecamy lekturę ilustrowanego artykułu Co nowego w Windows 7?, który w skondensowanej formie przedstawia wszystkie najważniejsze nowości. Następnie proponujemy zapoznanie się z dostępnymi edycjami systemu Windows 7 oraz możliwymi ścieżkami uaktualnienia z poprzednich wersji Windows. Administratorom, inżynierom systemowym i innym zaawansowanym użytkownikom polecamy także lekturę artykułu Przegląd nowości w Windows Server 2008 R2 opublikowanego w serwisie TechIT.

Warto też obejrzeć demonstrację pokazującą nowy system w akcji. Pomimo tego, że prezentacja oparta jest na wersji beta, jej obejrzenie umożliwi poznanie ogólnego obrazu systemu i niektórych jego funkcji. Szczególnie polecamy demonstrację polskiej wersji językowej systemu wykonanej na Windows 7 RC. Po zapoznaniu się ze wszystkimi informacjami o Siódemce zapraszamy do dyskusji na naszym forum, gdzie już od dłuższego czasu prężnie działa dział poświęcony Windows 7.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)