Windows 7 popularniejszy od Visty

Windows 7 popularniejszy od Visty02.08.2010 10:53

Najnowszy system operacyjny Microsoftu odniósł kolejny sukces na rynku. Obecnie, jak wynika ze statystyk, Windows 7 jest już popularniejszy od Visty.

Zdaniem Microsoftu Windows 7 jest jednym z najlepszych produktów firmy jakie trafiły na rynek. Na pewno jest najszybciej sprzedającym się oprogramowaniem - użytkownicy na całym świecie kupili już grubo ponad 150 mln kopii systemu. Jak wynika ze statystyk StatCountera, Microsoft ma kolejny powód do dumy. Ilość użytkowników korzystających z „Siódemki” przerosła tych, którzy w swoich komputerach zainstalowali Vistę. Windows 7 mniej więcej od maja zaczął doganiać wcześniejszą wersję systemu Microsoftu, która od listopada zeszłego roku notowała stały spadek popularności. Obecnie z najnowszej wersji oprogramowania korzysta 20,09% klientów firmy z Redmond, natomiast Vista spadła do 19,41%.

Coraz mniej osób korzysta też z Windowsa XP. Począwszy od początku tego roku liczba użytkowników systemu z 2001 r. systematycznie spada. Obecnie jest ich 53,92% spośród wszystkich osób korzystających z oprogramowania Microsoftu. Od czasu wprowadzenia do sprzedaży Windowsa 7 jego poprzednik stracił 24% użytkowników. Wciąż jednak to XP jest najpopularniejszą wersją systemu firmy Steve’a Ballmera. Upłynie pewnie jeszcze sporo czasu, zanim liczba osób korzystających z Windowsa 7 wyprzedzi osoby przyzwyczajone do starszego wydania oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (117)