Windows 7 popularniejszy od Visty

02.08.2010 10:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowszy system operacyjny Microsoftu odniósł kolejny sukces na rynku. Obecnie, jak wynika ze statystyk, Windows 7 jest już popularniejszy od Visty.

Zdaniem Microsoftu Windows 7 jest jednym z najlepszych produktów firmy jakie trafiły na rynek. Na pewno jest najszybciej sprzedającym się oprogramowaniem - użytkownicy na całym świecie kupili już grubo ponad 150 mln kopii systemu. Jak wynika ze statystyk StatCountera, Microsoft ma kolejny powód do dumy. Ilość użytkowników korzystających z „Siódemki” przerosła tych, którzy w swoich komputerach zainstalowali Vistę. Windows 7 mniej więcej od maja zaczął doganiać wcześniejszą wersję systemu Microsoftu, która od listopada zeszłego roku notowała stały spadek popularności. Obecnie z najnowszej wersji oprogramowania korzysta 20,09% klientów firmy z Redmond, natomiast Vista spadła do 19,41%.

Coraz mniej osób korzysta też z Windowsa XP. Począwszy od początku tego roku liczba użytkowników systemu z 2001 r. systematycznie spada. Obecnie jest ich 53,92% spośród wszystkich osób korzystających z oprogramowania Microsoftu. Od czasu wprowadzenia do sprzedaży Windowsa 7 jego poprzednik stracił 24% użytkowników. Wciąż jednak to XP jest najpopularniejszą wersją systemu firmy Steve’a Ballmera. Upłynie pewnie jeszcze sporo czasu, zanim liczba osób korzystających z Windowsa 7 wyprzedzi osoby przyzwyczajone do starszego wydania oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (117)