Windows 7 Service Pack 1 w drugiej połowie lutego

09.02.2011 16:25, aktual.: 10.02.2011 09:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według serwisu Winrumors, finalna wersja Windows 7 Service Pack 1 pojawi się w połowie tego miesiąca - najpierw dla subskrybentów TechNetu i MSDN, następnie dla wszystkich użytkowników.

Microsoft miał poinformować swoich najbliższych partnerów, że SP1 jest już w wersji RTM (Release to Manufacturing). Zdaniem Winrumors, osoby posiadające subskrypcje TechNet i MSDN będą mogły pobrać pakiet 16 lutego. Wersja ogólnodostępna pakietu zostanie udostępniona najprawdopodobniej nieco później, bo 22 lutego. Microsoft jak na razie nie potwierdził wiadomości, jakoby miał już gotową wersję SP1 dla firm OEM.

Przypomnijmy, że w ubiegłym miesiącu wyciekła wersja SP1, która najprawdopodobniej miała być przeznaczona dla firm preinstalujących system Microsoftu w sprzedawanych przez siebie komputerach. Na podstawie mnożących się ostatnio pogłosek można przypuszczać, że finalne wydanie pakietu ukaże się w najbliższym czasie, na co czeka wielu użytkowników systemu Windows 7. Z kolei SP1 w wersji RC został wydany pod koniec października zeszłego roku.

Service Pack 1 dla Windows 7 nie wprowadzi żadnych nowych funkcji. Pakiet będzie jedynie zbiorem dotychczas wydanych poprawek. Nowe funkcje pojawią się tylko w SP1 dla Windows 2008 R2. To Dynamic Memory i RemoteFX. Są one związane z wirtualizacją i usługami terminalowymi - będą wykorzystywane jedynie w środowiskach serwerowych. Zdaniem Microsoftu podstawowym celem wydania SP1 dla Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2 jest zwiększenie niezawodności tych systemów.

Aktualizacja, 09.02.2011, 23:16

Microsoft oficjalnie potwierdził opublikowane przez nas informacje dotyczące daty premiery dodatku Service Pack 1 dla systemów Windows Server 2008 R2 oraz Windows 7. Zbiorczy zestaw poprawek zostanie udostępniony subskrybentom TechNet i MSDN 16 lutego zaś pozostali użytkownicy będą mogli pobrać SP1 od 22 lutego za pośrednictwem Windows Update.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (108)