Windows 8 zintegrowany z chmurą obliczeniową i usługami Live

09.11.2010 12:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Możliwe, że kolejne wydanie systemu Windows wprowadzi automatyczne zapisywanie kopii zapasowych w chmurze obliczeniowej, a także większą integrację z usługami Windows Live.

Takie informacje podał serwis Windows8News, który dotarł do ogłoszeń o pracę zamieszczonych przez Microsoft. Firma poszukuje specjalistów, którzy pomogliby w rozwoju narzędzia dla Windows 8 bazującego na Windows Azure. Jest to platforma usług obliczeniowych w chmurze uruchomiona w styczniu tego roku. Na podstawie ogłoszenia można wnioskować, że Windows 8 umożliwiałby automatyczne, zapewne bezpłatne w wersji podstawowej archiwizowanie ważnych plików online. Miałoby to stanowić kolejne zabezpieczenie przed utratą istotnych danych z komputera. Przypomnijmy, że ze zbliżonych funkcji mogą skorzystać już użytkownicy na przykład Mac OS X (MobileMe), a także Ubuntu (Ubuntu One). Microsoft oferuje z kolei takie usługi jak wirtualny dysk Windows Live SkyDrive.

Kolejna funkcja, która miałaby pojawić się w Windowsie 8 to gruntowna integracja z usługami Windows Live. Można spodziewać się, że również aplikacje dostępne w ramach Windows Live byłyby połączone z chmurą obliczeniową umożliwiającą archiwizowanie danych. Microsoft najwyraźniej dąży do zatarcia granicy między funkcjami instalowanymi razem z systemem, a tymi dostępnymi w Internecie. Rok temu informowaliśmy już o możliwym wprowadzeniu obsługi architektury 128-bitowej już w kolejnej po Siódemce wersji Windows.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)